f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Визначено лауреата Національної кінопремії за внесок у розвиток українського кіно

28.03.2017

Визначено лауреата Національної кінопремії у номінації “Внесок в розвиток українського кіно”. 20 квітня 2017 року під час урочистої церемонії вручення премії почесну статуетку “Золота Дзиґа” отримає українська актриса театру та кіно, народна артистка України Лариса Кадочникова.

Лауреата у цій номінації визначають члени Національної спілки кінематографістів України. Рішення було прийняте на засіданні Секретаріату Правління НСКУ 23 березня 2017 року.

Лариса Кадочникова – актриса театру та кіно, лауреат Державної премії імені Т.Г. Шевченка. У творчому портфоліо Лариси Кадочникової десятки ролей у кіно та театрі, зокрема, головна роль у культовому фільмі Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”. Серед кінематографічних робіт Лариси Кадочникової участь у таких стрічках, як “Криниця для спраглих” (реж. Юрій Іллєнко, 1965), “Вечір на Івана Купала” (реж. Юрій Іллєнко, 1968), “Комісари” (реж. Микола Мащенко, 1969), “Білий птах з чорною ознакою” (реж. Юрій Іллєнко, 1971), “Чорна курка, або Підземні жителі” (реж. Віктор Гресь, 1980), “Історія одного кохання” (реж. Артур Войтецький, 1981) та багатьох інших. Разом із Дмитром Томашпольським зняла документальну стрічку-експеримент “Лариса Кадочникова. Автопортрет”.

Сергій Тримбач, заступник голови Національної спілки кінематографістів України: “Лариса Кадочникова – людина надзвичайних креативних можливостей. Вихована в лоні театру, орієнтованого на глибоку психологічну проробку поведінки персонажів у кадрі та на театральній сцені, вона з позірною легкістю перейшла у дивосвіт Сергія Параджанова, Юрія Іллєнка, Миколи Мащенка, Віктора Греся... Її ролі в кіно здебільшого вимагали органічного існування в експресивному, супервиразному (за композицією, кольоровою симфоністикою передусім) кадрі, де актор далеко не завжди є його центром і рушієм. Це їй вдавалося – легко й невимушено. І в той же час Лариса Кадочникова завжди утримує в собі фокус глядацьких симпатій, її людська і просто артистична притягальність безмежні…”

З 1961 до 1964 року Лариса Кадочникова була актрисою Московського театру “Современник”, а від 1964-го грає на сцені Київського театру російської драми імені Лесі Українки.

Актриса нагороджена Орденом “За заслуги” I, II, III ступенів за вагомий внесок у культурний розвиток держави. У 2010 році Лариса Кадочникова отримала Всеукраїнську Премію “Жінка ІІІ тисячоліття” в номінації “Знакова постать”.

Офіційна інформація

5 грудня, четвер, Синій зал Кіновечір «Відлуння VIІI фестивалю аматорського кіно «КІНОКІМЕРІЯ» та 75-го Міжнародного фестивалю незалежного кіно «UNICA-2013»

6 грудня, п’ятниця, Синій зал Прем’єрний показ науково-популярного фільму «ПІДНІМІТЬ МЕНІ ВІЇ…»

7 грудня, субота, Червоний зал Прем’єра документального фільму «КРАСНА МАЛАНКА»