f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Пішов із життя Михайло Циба

16.02.2017

Правління НСКУ із сумом сповіщає про те, що 16 лютого 2017 року в Одесі на 90-му році життя помер кінодраматург, письменник, член нашої Спілки Михайло Циба.

Михайло Євгенович Циба народився 18 січня 1928 року в селі Олексіївка Новоайдарського району Луганської області.

З 1948 року перебував у лавах Радянської Армії. Закінчивши Ленінградське військове училище зв’язку, тривалий час служив офіцером повітрянодесантних військ.

Після навчання у Всесоюзному державному інституті кінематографії, отримавши фах кінодраматурга, працював на Ялтинській та Одеській кіностудіях. Зокрема, був редактором фільму Одеської кіностудії «Мрії назустріч» (1963).

За сценаріями Михайла Циби були створені фільми Одеської кіностудії «Солдатки» (1977), «Колесо історії» (1981), короткометражна стрічка «Михайлюки» (2004).

Михайло Циба був автором романів «На зламі», «Марко Хорунжий», «Солдатки», «По той бік екрану», а також збірок «Бесстыжая», «Обратный путь дороже», «Син приїздив» та інших творів. В останні роки життя працював над художньою прозою та публіцистикою.

Висловлюємо наші співчуття рідним і близьким, друзям і колегам Михайла Циби.

Прощання з Михайлом Цибою відбудеться у пятницю, 17 лютого, о 13.30 у Траурній залі крематорію на Таїровському кладовищі Одеси.

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали: червоний, синій, білий

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда офісних приміщень.