f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Із днем Спілки кінематографістів!

07.02.2017

Національна спілка кінематографістів України веде власну історію від 7 лютого 1958 року.

Тоді було офіційно затверджено українське Оргбюро на чолі із кінорежисером Тимофієм Левчуком, що мало опікуватися створенням майбутньої Спілки.

Це був тривалий процес.

Спілка кінематографістів постала на хвилі «відлиги», з ініціативи самих кінематографістів, яку радянська влада сприймала без особливого ентузіазму.

У 1980-их роках стало наочно зрозуміло чому: тоді Спілка була на чолі багатьох громадянських ініціатив, що торували шлях незалежності, підтримавши «Меморіал», «Рух», «Гельсінську спілку»…

Нині – в умовах повсякчасного зростання податкового і «тарифного» тиску, прохолодного ставлення влади до громадянського суспільства, в тому числі до творчих спілок, – так само як і раніше від ініціативи самих кінематографістів залежить, якою бути нашій Спілці.

Тож доброго здоров’я, витримки, натхнення усім нам! Доброї всім роботи на благо українського кіно.

Із Днем нашої Спілки кінематографістів!

Редакція сайту НСКУ

18 лютого, понеділок, Синій зал Цикл «Наші співвітчизники у світовому кіно» ДЖОРДЖ МОНТГОМЕРІ / ЛЕЦ (1916-2000) Художній фільм «ДРУЖИНИ ОРКЕСТРАНТІВ»

19 лютого, вівторок, Синій зал Посольство Аргентинської республіки в Україні представляє художній фільм "НЕ ДОЧЕКАЄТЕСЬ!"

20 лютого, середа, Червоний зал КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ Художній фільм «Кілер з гарантією»