f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

2 лютого – презентація книг «Історія українського кіно» та «Кіно, народжене Україною»

31.01.2017

2 лютого 2017 року, о 17:00 у Синій залі Будинку кіно в рамках «Літературної вітальні» відбудеться презентація нових видань з історії українського кіно, які вийшли друком наприкінці 2016-го.

Захід приурочено до 120-ї річниці першої кінозйомки в Україні.

В рамках заходу буде представлено колективну монографію «Історія українського кіно. Т.2. 1930–1945» та книгу Сергія Тримбача «Кіно, народжене Україною. Ілюстрована історія».

Видання «Історія українського кіно. Т.2. 1930–1945» було укладене авторським колективом Інституту мистецтвознавства, фольклористики і етнології ім. М.Рильського НАН України. Над ним працювали Роман Бучко, Оксана Волошенюк, Андрій Дорошенко, Леся Кульчинська, Людмила Новікова, Ольга Пашкова, Роман Росляк, Сергій Тримбач; головний редактор Ганна Скрипник, науковий редактор Сергій Тримбач. Вийшла книга у видавництві ІМФЕ ім. М.Рильського.

Новизна видання полягає у висвітленні не тільки власне мистецького процесу, а й сфер кіноосвіти, кінопреси, кінопрокату і кінофікації, державної політики. Метою авторів було передусім реконструювання основних подій, що визначали життя кінематографістів та глядачів впродовж даного історичного періоду. Епоха починалася з відносно ліберального ставлення влади до кіно і мистецтва загалом, а закінчувалася «тріумфом волі» більшовицького самодержця, повною контрольованістю сфери культури.

Книга Сергія Тримбача «Кіно, народжене Україною» (видавництво «Техніка», за участі видавництва «Самміт-книга») є ілюстрованою історією вітчизняного ігрового кіно, починаючи від 1896-го, перших зйомок в Україні, та закінчуючи найновішими стрічками 2016 року. Видання стало можливим завдяки підтримці державної програми «Українська книга» 2016 року та Міжнародного фонду «Відродження».

«Книгу поділено на шість історичних періодів, кожен період відкривається нарисом, загальним планом, а далі – представники, персоналії, скажімо Довженко, про нього есе і про фільми, там такі новелки невеличкі з великою кількістю ілюстративного матеріалу», – розповів Сергій Тримбач в інтерв’ю «Укрінформу».

Власна інформація НСКУ

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали: червоний, синій, білий

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда офісних приміщень.