f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Микола Мандрич. «Людська природа світлоносна!»

24.01.2017

Сергій Тримбач

23 січня 2017 року у Домі МК («Майстер Клас») відбувся своєрідний вечір пам’яті кінооператора і, як з’ясувалося, доволі своєрідного філософа Миколи Мандрича, який так несподівано полишив нас напередодні нового 2017-го року.

Спершу показали фільм «Загальний зшиток» («Олександр Довженко і війна») Юлії Лазаревської за операторства Миколи Мандрича. Опісля мого коментарю, перейшли до робіт Миколи.

Переглянули його 18-хвилинну картину «На початку» (візуалізація біблійного «На початку Бог створив небо і землю»). А далі...

Далі був відеозапис інтерв’ю Миколи Мандрича під час виставки живописних робіт його і Юлії Лазаревської. 2011-го року. Його частина робіт називалась «Начало». Десь з 15 хвилин дуже цікавого і глибокого викладу погляду Миколи Мандрича на еволюцію людини. Її біологічний розвиток завершений, від часів Ісуса Христа розпочався новий етап, пов’язаний з новими формами людської енергетики...

«На початку вісімдесятих я став свідком унікальних експериментів, проведених в одному із засекречених московських НДІ. Надчутливий квантовий реєстратор зафіксував світлове випромінювання людської долоні з частотою близько 8 фотонів в секунду. Але навіть настільки слабке випромінювання вже може свідчити про світлоносність людської природи. Експерименти з електрографікою, які я проводив ще в 1994 році, відкрили різноманітність і неповторність форм, в яких енергія проявляється у нашому видимому матеріальному світі», – це із того самого інтерв’ю.

Ще далі – зіставлення іконопису й фото- і кінозображення. Не берусь переказувати – дуже цікаво.

Резюме – майже біблійне: мусимо вчитись сприймати світло, відтворювати з його допомогою нові зони буття...

«І побачив Бог світло, що добре воно, – і Бог відділив світло від темряви» (Перша Книга Мойсеєва).

А на завершення вечора показали фотофільм про Миколу Мандрича (автор Юлія Лазаревська, монтаж Олександр Бєліков). Дивився я і з великою печаллю думав про те, що світло, яке випромінював Микола, я сприйняв на якусь дрібку лишень. Тепер треба доганяти – адже він продовжує світитися.

На фото: робота з циклу Миколи Мандрича «Начало»

Сергій Тримбач

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН