f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Афіша Будинку кіно з 23 по 29 січня

23.01.2017

З 23 по 29 січня 2017 року у Будинку кіно відбудеться низка кінематографічних подій.

У понеділок, 23 січня, о 18:30 у Синій залі в рамках репертуарної рубрики «Наш ілюзіон» та циклу «Наші співвітчизники у світовому кіно», укладеного кінознавцем Станіславом Сукненком, відбудеться показ художнього фільму Анатоля Литвака «Майєрлінг» (Франція, 1936).

У стрічці йдеться про історію кохання кронпринца Рудольфа Австрійського Габсбурзького і його коханки, баронеси Марі Ветсера. В ролях: Шарль Буайє, Даніель Дар’є, Марта Реньє, Йоланда Лаффон та інші.

Запрошення на показ можна роздрукувати самостійно, завантаживши за посиланням>>>. 

У вівторок, 24 січня, о 18:00 у Малій залі відбудеться презентація збірника «Польсько-українське сусідство на кінематографічному екрані», спільного наукового проекту Вроцлавського університету і Центру кінематографічних студій НаУКМА.

Тематика збірника – взаємне портретування обох народів у мистецтві кіно – ще ні в жодній публікації – чи польскомовній чи україномовній – не була висвітлена. Редактори-упорядники наукової праці – професор Славомір Бобовський та член Правління НСКУ, кінознавець, редактор журналу «Кіно-Театр» Лариса Брюховецька.

У презентації візьмуть участь Богдан Козак (Львів), Вадим Скуратівський, Леся Воронина, Олена Бабій, Ганна Чміль, Лариса Брюховецька.

У середу, 25 січня, о 18:00 у Синій залі відбудеться вечір «Кіношні бувальщини», організований Радою ветеранів НСКУ.

У п’ятницю, 27 січня, о 18:00 у Синій залі в рамках програми Національного центру Олександра Довженка «Межі свободи: Незалежність по обидва боки екрану» відбудеться ретроспективний показ художнього фільму Олександра Ігнатуші «Цвітіння кульбаби» (Київська кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка, 1992).

Події фільму розгортаються у переддень української незалежности. Сільський парубок Юрась виходить із в’язниці, здавалося б, у часи демократизації та суспільної перебудови. Проте місця собі за позірно нових умов він не знаходить. На нього чекають ланцюгові пси тоталітарної системи у погонах. Для них, здається, нічого не змінилося. І чи зміниться?.. В роях: Олександр Миронов, Ліга Гарнака, Анатолій Дяченко, Олексій Горбунов та інші.

Запрошення на показ можна роздрукувати самостійно, завантаживши за посиланням>>>.

У неділю, 29 січня, о 17:00 у Червоній залі в рамках репертуарної рубрики «Кращі фільми світового кінопрокату» відбудеться показ художнього фільму «Сила волі» (реж. Стівен Гопкінс, Франція, Німеччина, Канада, 2016).

У стрічці представлено правдиву історію легендарного чорношкірого атлета Джесі Оуенса, чия неймовірна завзятість привела його на Олімпійські ігри 1936 року в нацистському Берліні. Спокуси, що зустрілися на його шляху – ніщо в порівнянні з грандіозним забігом, за яким слідкував увесь світ. Затамувавши подих, одні сподівалися на перемогу Джессі, як на символ справедливості і гідності, а інші жадали його поразки в ім’я тріумфу ідеології. Кілька секунд – і Джессі увірвався в історію, кинувши зухвалий виклик самому Гітлеру. В ролях: Стефан Джеймс, Джеремi Айронс, Вiльям Герт, Керiс ван Хаутен, Джейсон Судейкіс.

Більше інформації про події Будинку кіно тут>>>.

Власна інформація НСКУ

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН