f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Афіша Будинку кіно з 17 по 21 січня

16.01.2017

З 17 по 21 січня 2017 року у Будинку кіно відбудеться низка кінематографічних подій.

У вівторок, 17 січня, о 18:00 у Синій залі відбудеться післяпрем’єрний показ документального фільму Дмитра Томашпольського «Виграти все» (кінокомпанія «Гагарін Медіа» на замовлення Держкіно, 2016).

Стрічку створено до 80-річчя від дня народження великого українського тренера Ігоря Турчина, під керівництвом якого легендарна гандбольна команда «Спартак» (Київ) здобула всі можливі перемоги у своєму виді спорту як на державному, так і на міжнародному рівнях: від чемпіонату країни (20 років поспіль), Кубка Європи (13 разів) до світової першості та Олімпійських ігор. Лідера команди Зінаїду Турчину визнано найкращою гандболісткою XX століття. А клуб «Спартак» (Київ) потрапив до Книги рекордів Гіннеса.

Фільм увійшов в шорт-лист «Кращі фільми світу про спорт 2016 року» на 34-му Міжнародному фестивалі спортивного кіно і телебачення у Мілані (Milano International FICTS Fest).

Запрошення на показ можна роздрукувати самостійно, завантаживши за посиланням>>>

У середу, 18 січня, о 18:00 у Синій залі відбудеться вечір «Згадуємо друзів: Владлен Кузнєцов», організований Радою ветеранів НСКУ. Його буде присвячено кінодраматургу, заслуженому діячу мистецтв України, академіку Національної академії мистецтв України, багатолітньому лідеру Спілки Владлену Кузнецову (1931–2014), що був, напевно, найпрофесійнішим сценаристом українського неігрового кіно.

У четвер, п’ятницю та суботу, з 19 по 21 січня, у Будинку кіно відбудуться покази тематичної програми фільмів «У фокусі Україна. В кадрі – Буковина».

У четвер, 19 січня, о 18:30 у Синій залі відбудеться показ добірки документальних кіноробіт:

  • матеріалів з Центрального державного архіву кінофотодокументів імені Г.С.Пшеничного,
  • стрічки «Буковина – земля Українська» (художній керівник Олександр Довженко, 1940),
  • фільму «Красна Маланка» (реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук, 2013).

«Красна Маланка» – історія жителів румунського села Красна, яке знаходиться на території України. Вони готуються до свята Маланки, свята, яке є знаковою подією для кожного краснянина. А для молодих краснянських хлопців – це взагалі своєрідний обряд ініціації у житті. Маланка – карнавал, де кожен бере участь і має свою роль у химерному язичницькому дійстві.

Модератор заходу – кінознавець, заступник голови НСКУ Сергій Тримбач.

Запрошення на показ можна роздрукувати самостійно, завантаживши за посиланням>>>

У п’ятницю, 20 січня, о 18:00 у Синій залі відбудеться показ аматорських і телевізійних стрічок кінематографістів з Буковини та художнього фільму «Judenkreis, або Вічне колесо» (реж. Василь Домбровський, Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка, 1996).

Сюжет картини розгортає наскільки реальну, настільки й фантасмагоричну історію про те, як до буковинського прикордонного міста приїхав справжній Дон-Жуан і що з того вийшло. Місто вгадується як Чернівці. Час дії – Друга світова війна. Фільм складається з кількох історій, які так чи так пов’язані й перетинаються, вливаючись до руху вічного колеса життя, в якому сфокусовано всі можливі людські фантазії, сподівання та мрії, без яких неможливо жити й триматися на грішному світі. В ролях: Богдан Ступка, Світлана Круть, Тамара Яценко, Костянтин Степанков, Петро Бенюк та інші.

Модератор вечора – кінознавець Станіслав Сукненко.

Запрошення на показ можна роздрукувати самостійно, завантаживши за посиланням>>>

У суботу, 21 січня, о 17:00 у Червоній залі відбудеться післяпрем’єрний показ художнього фільму Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці» (Продюсерський центр «Інсайт Медіа», за підтримки Держкіно, Україна, Італія, 2016).

Дарина (Римма Зюбіна) відправляється на нелегальні заробітки в Італію. Робота в італійській родині була б для неї нестерпною, якби не син старої синьйори, Алессандро (Мауро Чіпріані). В кожного з них є своє минуле, яке не відпускає, але тепло і щирість ваблять їх одне до одного. Після повернення в Україну до чоловіка (Віталій Лінецький) і доньки, Дарині доведеться зробити непростий вибір між життям, яке вона знала, і тим, яке привезла з собою.

Фільм отримав «Золотий Дюк» 7-го Одеського МКФ Найкращому українському повнометражному фільму, Приз Журі найкращому повнометражному фільму 4-го Індійського фестивалю кінофільмів, Спеціальну нагороду Журі за мистецьке досягнення Риммі Зюбіній та Приз екуменічного журі 65-го МКФ Мангейм – Гейдельберг.

Більше інформації про події Будинку кіно тут>>>.

Власна інформація НСКУ