f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Афіша Будинку кіно з 10 по 15 січня

09.01.2017

Будинок кіно поновлює свою мистецьку діяльність після новорічних свят. З 10 по 15 січня 2017 року тут відбудеться низка кінематографічних подій.

У вівторок, 10 січня, о 18:00 у Синій залі відбудеться вечір «Сергій Параджанов. Ближнє коло» – до дня народження геніального кінорежисера, що народився 9 січня 1924 року.

У програмі заходу – показ короткометражного документального фільму Дениса Галушка «Колажі» (2016) про колажі Сергія Параджанова та Лариси Кадочникової та Ігоря Горяного та повнометражного документального фільму «Лариса Кадочникова. Автопортрет» (2013, реж. Лариса Кадочникова, Дмитро Томашпольський) – про легенду українського кіно, світова слава якої пішла від тріумфу «Тіней забутих предків». Модератор вечора – кінознавець, заступник голови НСКУ Сергій Тримбач.

У середу, 11 січня, о 18:00 у Синій залі відбудеться показ польського документального фільму Здіслава Цозача «Хрест і корона» (2016).

Стрічка, створена в рамках святкування 1050 річниці Хрещення Польщі, є першою кіно-спробою показати довгий шлях християнізації держави перших П’ястів – від поганської віри до потужної Польщі у родині християнських держав. В основу фільму покладено найновіші дослідження польських науковців. Їх короткі виступи переплітаються з віртуальними реконструкціями найстаріших сакральних об’єктів на польських землях та постановочними кадрами подій з часів перших правителів Польщі.

У п’ятницю, 13 грудня, о 13:00 у Малій залі відбудеться захід Ради ветеранів НСКУ «Згадуємо друзів: Ляля Роднянська» – до дня народження Лариси Роднянської (1938–2004), організатора кіновиробництва, режисера, сценариста, заслуженого працівника культури України, що від 1988 року була директором спілчанської кіностудії «Контакт».

У неділю, 15 січня, о 17:00 у Червоній залі кінознавець Алік Шпилюк в рамках проекту «Мистецькі фільми в Будинку кіно» представляє стрічку знаного голландського режисера Пола Верховена «Вона» (Франція, Німеччина, Бельгія, 2016), один із найпомітніших ігрових європейських фільмів минулого року.

За тиждень до Різдва Мішель приходить до тями на підлозі власної квартири. Вона була зґвалтована і прагне помститися своєму кривдникові. Між ґвалтівником та жінкою несподівано зав’язується небезпечна психологічна гра. Головну роль у фільмі виконала Ізабель Юппер.

Прем’єра стрічки відбулася у конкурсі Каннського МКФ. 8 січня 2017 року фільм отримав дві премії «Золотий глобус» – Найкращій актрисі у драматичному фільмі та Найкращому іноземному фільму.

Більше інформації про події Будинку кіно тут>>>.

Власна інформація НСКУ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.