f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

На смерть Миколи Мандрича

31.12.2016

Сергій Тримбач

30 грудня 2016 року раптово пішов із життя Микола Мандрич. До 71-річчя лишався місяць...

Його мандрівка житейським морем скінчилась надвечір, просто на вулиці. Сказати б, легка і швидка смерть – для нього, але не для його близьких і друзів.

Ще пару тижнів тому ми з ним отримували приз XIV Київського МКФ «Кінолітопис» (за прекрасно зроблений ним, у тандемі з режисером Юлією Лазаревською, фільм «Загальний зшиток»). Микола проголосив довгий і блискучий, за формою і змістом, спіч. Мені залишалось тільки розвести руками: Мандрич повністю дискредитував відому формулу «оператор не оратор».

Микола справді був інтелектуалом вищої проби. Бо ж сформувався в легендарному середовищі кіностудії «Київнаукфільм». Що казати – працював із самим Феліксом Соболєвим на картині «Біосфера! Час усвідомлення» (1974), зняв з ним фільми «Біля джерел людства» (1976), «Київська симфонія» (1982).

Серед інших робіт – «Українці. Віра» (1991), «Українці. Надія» (1991), «Я камінь з божої пращі» (1996), «Богдан Ступка. Львівські хроніки» (1998), «Війна. Український рахунок» (2002).

В останні роки працював разом із режисером Юлією Лазаревською – фільми «Меандр» (1997), «Сонет 29» (2000), «Без пафосу» (2002), «Ігор Шамо. Постлюдія» (2014, удостоєний Мистецької премії «Київ» імені Івана Миколайчука). І – «Загальний зшиток» («Довженко і війна»), прем’єра якого відбулася у Будинку кіно 25 листопада 2016 року, на 60-ліття Довженкової смерті. Хто би міг подумати, що вже за місяць ми будемо оплакувати Миколу – доброго, завжди усміхненого, надзвичайно талановитого.

Він був оператором від Бога.

До Бога тепер остання стежка Миколина. Юлія Лазаревська на своїй сторінці у ФБ написала: «Ушел на Небо». Як жаль, що звідти не вертаються.

Сергій Тримбач

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.