f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

«Наче в церкві побував...»

27.12.2016

Сергій Тримбач

22 грудня 2016 року в Синій залі Будинку кіно відбувся показ фільмів Ірини Правило. Фільмів, над якими вона і її група працювали шість (!) років і які у підсумку склали трилогію «Моє дитинство».

Три варіанти і варіації – грузинська (стрічка «Кров» за оповіданням Нодара Думбадзе; історія про силу і голос крові, який прокидається в 11-літньому хлопчику), українська («Мужицький ангел. Різдвяна історія», за мотивами оповідання Степана Васильченка «Мужицький ангел»; це анімація, просвітлена чистими молитовними порухами душі) та італійська («Мій університет» за твором італійця Ніно Палумбо). Головних персонажів трьох кінострічок об’єднує, зокрема, те, що вони лишаються без батьківського опікування...

Фільми робились практично без якогось бюджету – просто шукали допомоги і вона, хоч і повільно, надходила.

В залі і фойє панувала якась дивно урочиста атмосфера: картини на стінах, малюнки-«рецензії» дітей (їх уже понад 10 тисяч, до кого дійшло фільмове послання), вироби народних майстрів...

Учитель Ірини Правило, режисер Василь Вітер, виступаючи, не зміг стримати сліз. І справді – в от сьому брутальному світі кіно незрідка і є знаряддям тієї несамовитої і нищівної брутальності. Кіно Ірини Правило (на фото) діє у прямо протилежному напрямі – передусім захищаючи дітей і дитиняче сприйняття реалій.

Сергій Тримбач

5 грудня, четвер, Синій зал Кіновечір «Відлуння VIІI фестивалю аматорського кіно «КІНОКІМЕРІЯ» та 75-го Міжнародного фестивалю незалежного кіно «UNICA-2013»

6 грудня, п’ятниця, Синій зал Прем’єрний показ науково-популярного фільму «ПІДНІМІТЬ МЕНІ ВІЇ…»

7 грудня, субота, Червоний зал Прем’єра документального фільму «КРАСНА МАЛАНКА»