f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

«Українські шерифи» Романа Бондарчука вибули зі змагання за «Оскар»

16.12.2016

15 грудня 2016 року Американська академія кінематографічних мистецтв і наук опублікувала перелік дев’яти стрічок, які продовжать змагання за «Оскар» у номінації «Фільм іноземною мовою».

Документальний фільм Романа Бондарчука «Українські шерифи», який було обрано претендентом на премію «Оскар» від України, до списку не увійшов.

Нагадаємо, що стрічку було висунуто на премію рішенням Українського Оскарівського комітету 9 вересня 2016 року.

7 листопада 2016 року Український Оскарівський комітет поширив листа до міністра культури України Євгена Нищука, в якому закликав підтримати коштами американську PR-кампанію вітчизняного фільму, аби збільшити його – украй малі – шанси на продовження боротьби за нагороду.

Публічної відповіді від Міністерства культури на таке звернення не було, але автори «Українських шерифів», попри скромні фінансові можливості, все ж таки змогли організувати низку показів власного фільму у Лос-Анджелесі для кінопрофесіоналів.

Певну підтримку у тому їм надало Державне агентство України з питань кіно. У листопаді перший заступник голови Держкіно Сергій Неретін зазначав, що Держкіно профінансує поїздку Романа Бондарчука і ще одного члена команди фільму до Лос-Анджелесу, а також частково компенсує їм витрати на проживання на суму близько 80 тисяч гривень.

Як уточнила продюсер «Українських шерифів» Дар’я Аверченко, нині Держкіно обіцяє компенсувати витрати на авіаквитки в розмірі до 40 000 грн. і, можливо, знайде ще якісь можливості компенсувати витрати на PR-кампанію фільму, але про суму 80 000 грн. не йдеться. При тому поки що жодних коштів від Держкіно отримано не було. «Авіаквитки – це маленький внесок в бюджет кампанії, крапля в морі. Сподіваюся, наступного року у делегата буде державний грант», – зазначила Дар’я Аверченко.

Згідно правил Американської кіноакадемії перелік 9 фільмів, які проходять до наступного раунду голосування у номінації «Фільм іноземною мовою» з-поміж висунутих на премію (а таких цього року було 85), визначав спеціальний комітет, до складу якого входять кілька сотень членів Американської кіноакадемії, що мешкають у Лос-Анджелесі. Вони дивилися фільми, подані на премію, з середини жовтня до 12 грудня. 6 найкращих фільмів за підсумками їхнього голосування увійшли до підсумкового списку. Його доповнили три фільми, що їх визначив Виконавчий комітет кіноакадемії, який опікується премією «Оскар» у номінації «Фільм іноземною мовою».

До списку увійшли такі стрічки:

  • «Танна» (реж. Бентлі Дін, Мартін Батлер, Австралія)
  • «Це всього лиш кінець світу (реж. Ксав’є Долан, Канада),
  • «Моя земля» («Під піском», реж. Мартін Зандвліет, Данія),
  • «Тоні Ердманн» (реж. Марен Аде, Німеччина),
  • «Продавець» (реж. Асгар Фархаді, Іран),
  • «Королівський вибір» (реж. Ерік Поппе, Норвегія),
  • «Рай» (реж. Андрій Кончаловський, Росія),
  • «Чоловік на ймення Уве» (реж. Ханнес Холм, Швеція),
  • «Моє життя як кабачка» (реж. Клод Барра, Швейцарія).

Власна інформація НСКУ