f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Афіша Будинку кіно з 28 листопада по 2 грудня

28.11.2016

З 28 листопада по 2 грудня 2016 року у Будинку кіно відбудеться низка мистецьких подій.

У понеділок, 28 листопада, о 18:00 у Синій залі відбудеться відкриття XIV Київського Міжнародного фестивалю документальних фільмів «Кінолітопис-2016»

У програмі:

  • прем’єрний показ документального фільму «Микола Вінграновський. Він народився на сонячній стороні» Людмила Михалевич;
  • показ документального фільму Миколи Вінграновського «Голубі сестри людей» (1966).

У вівторок, 29 листопада, о 18:00 у Синій залі відбудеться Ювілейний вечір Івана Драча.

У програмі:

  • вітання ювіляра;
  • фрагменти з фільмів «Пропала грамота», «Криниця для спраглих», «Кам’яний хрест», «Білий птах з чорною ознакою»
  • прем’єрний показ документального фільму Ірини Шатохіної «Іван Драч. В пошуках Маройки».

У середу, 30 листопада, о 18:00 у Синій залі відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців XIV Київського Міжнародного фестивалю документальних фільмів «Кінолітопис-2016» та показ документальних фільмів до 85-річчя кіностудії «Укркінохроніка». У програмі стрічки «Іра, Ірочка, Ірина» (1976), «Колесо Федора Примаченка» (1979), «На Різдво» (1989), «Френтік. Шалений» (1994) та інші роботи.

У четвер, 1 грудня, о 18:30 у Синій залі буде відзначено ювілей фільму Олеся Янчука «Голод-33», телевізійна прем’єра якого відбулася 25 років тому – 30 листопада 1991 року, напередодні загальнонаціонального референдуму щодо проголошення незалежності України.

У центрі сюжету стрічки – звичайна селянська родина, доля якої – вособлення страшної української трагедії ХХ століття, геноциду українства. Розповідь про цю трагедію подається для глядача через сприйняття дитини, яка потрапила в жорна голодного лиха… В ролях: Галина Сулима, Георгій Морозюк, Олексій Горбунов, Максимко Коваль, Оленка Ковтун, Костянтин Казимиренко, Неоніла Світлична, Леонід Яновський, Петро Бенюк.

У п’ятницю, 2 грудня, о 18:00 у Синій залі відбудеться прем’єра документального фільму Валерія Балаяна «Райдуга над Каракумами».

У стрічці, створеній за сценарієм Сергія Тримбача, йдеться про долю Київської кіностудії, яка під час Другої світової війни була евакуйована до Ашхабада – міста, яке надало притулок для багатьох радянських кінематографістів. Саме тут, за тисячі кілометрів від лінії фронту, було створено один з найвідоміших воєнних фільмів у історії кіно – «Райдугу» (1944) режисера Марка Донського.

Документальний фільм вироблено кіностудією «МаГіКа-фільм» на замовлення Державного агентства України з питань кіно.

Вступне слово перед початком показу стрічки скажуть Лариса Кадочникова і Сергій Тримбач.

Більше інформації про події Будинку кіно тут>>>.

Власна інформація НСКУ

12 грудня, середа, Синій зал Прем’єрний показ художнього фільму «ТРИМАЙ БІЛЯ СЕРЦЯ»

12 грудня, середа, Червоний зал ДИВІМОСЬ, ХТО ПРИЙШОВ Громадська організація «Сучасне Українське Кіно» (СУК) презентує вечір «Кіносереда – Зимове»

12 грудня, середа, Малий зал «ЦИКЛ ВЕЧОРІВ ІСПАНОМОВНОГО КІНО» Художній фільм «ГАВАНАСТЕЙШН»