f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Афіша Будинку кіно з 28 листопада по 2 грудня

28.11.2016

З 28 листопада по 2 грудня 2016 року у Будинку кіно відбудеться низка мистецьких подій.

У понеділок, 28 листопада, о 18:00 у Синій залі відбудеться відкриття XIV Київського Міжнародного фестивалю документальних фільмів «Кінолітопис-2016»

У програмі:

  • прем’єрний показ документального фільму «Микола Вінграновський. Він народився на сонячній стороні» Людмила Михалевич;
  • показ документального фільму Миколи Вінграновського «Голубі сестри людей» (1966).

У вівторок, 29 листопада, о 18:00 у Синій залі відбудеться Ювілейний вечір Івана Драча.

У програмі:

  • вітання ювіляра;
  • фрагменти з фільмів «Пропала грамота», «Криниця для спраглих», «Кам’яний хрест», «Білий птах з чорною ознакою»
  • прем’єрний показ документального фільму Ірини Шатохіної «Іван Драч. В пошуках Маройки».

У середу, 30 листопада, о 18:00 у Синій залі відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців XIV Київського Міжнародного фестивалю документальних фільмів «Кінолітопис-2016» та показ документальних фільмів до 85-річчя кіностудії «Укркінохроніка». У програмі стрічки «Іра, Ірочка, Ірина» (1976), «Колесо Федора Примаченка» (1979), «На Різдво» (1989), «Френтік. Шалений» (1994) та інші роботи.

У четвер, 1 грудня, о 18:30 у Синій залі буде відзначено ювілей фільму Олеся Янчука «Голод-33», телевізійна прем’єра якого відбулася 25 років тому – 30 листопада 1991 року, напередодні загальнонаціонального референдуму щодо проголошення незалежності України.

У центрі сюжету стрічки – звичайна селянська родина, доля якої – вособлення страшної української трагедії ХХ століття, геноциду українства. Розповідь про цю трагедію подається для глядача через сприйняття дитини, яка потрапила в жорна голодного лиха… В ролях: Галина Сулима, Георгій Морозюк, Олексій Горбунов, Максимко Коваль, Оленка Ковтун, Костянтин Казимиренко, Неоніла Світлична, Леонід Яновський, Петро Бенюк.

У п’ятницю, 2 грудня, о 18:00 у Синій залі відбудеться прем’єра документального фільму Валерія Балаяна «Райдуга над Каракумами».

У стрічці, створеній за сценарієм Сергія Тримбача, йдеться про долю Київської кіностудії, яка під час Другої світової війни була евакуйована до Ашхабада – міста, яке надало притулок для багатьох радянських кінематографістів. Саме тут, за тисячі кілометрів від лінії фронту, було створено один з найвідоміших воєнних фільмів у історії кіно – «Райдугу» (1944) режисера Марка Донського.

Документальний фільм вироблено кіностудією «МаГіКа-фільм» на замовлення Державного агентства України з питань кіно.

Вступне слово перед початком показу стрічки скажуть Лариса Кадочникова і Сергій Тримбач.

Більше інформації про події Будинку кіно тут>>>.

Власна інформація НСКУ