f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

26 листопада – телевізійна прем’єра «Загального зшитку» на «UΛ:Першому»

26.11.2016

26 листопада 2016 року, о 17:25 на телеканалі "UΛ:Перший" відбудеться телевізійна прем'єра документальної стрічки "Загальний зшиток" Юлії Лазаревської про життя Олександра Довженка у період Другої світової війни.

В драматургічну основу стрічки покладено маловідомі факти про передчуття Олександром Довженком неминучості війни, його участь у війні, а головне – про зміни у світобаченні, а відтак – і в долі митця, через яку прогриміла війна.

Щоденникові записи Олександра Довженка, спомини дружини митця Юлії Солнцевої, кадри кінохроніки та фрагменти фільмів Олександра Довженка, реконструкції окремих подій, а також раніше невідомі документи з архівів НКВС СРСР відтворюють найдраматичніший період життя режисера і письменника під час буремних подій 1939–1945 років.

Передмовою до показу документального фільму на телеканалі буде розмова режисерки стрічки Юлії Лазаревської і автора сценарію Сергія Тримбача у спецвипуску програми "Перша студія" о 17:10.

Документальний фільм "Загальний зшиток" було створено кіностудією НСКУ "Кінематографіст" на замовлення Державного агентства України з питань кіно.

25 листопада відбулася прем'єра фільму у Будинку кіно – у вщерть заповненій Синій залі. Глядачів було так багато, що всім не вистачило навіть приставних місць, тож члени знімальної групи – ті, які вже бачили стрічку, – після презентації пішли із зали. Сергій Тримбач відзначив, що це вперше йому – автору сценарію фільму – не знаходиться місця на прем'єрі власної роботи. Частина глядачів дивилася фільм стоячи.

Більше про показ тут>>>.

Власна інформація НСКУ

21 лютого, четвер, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ КІНОРЕЖИСЕРА СЕРГІЯ ЛОСЄВА

22 лютого, п’ятниця, Синій зал Документальний фільм "Кенгір. Сорок днів свободи"

23 лютого, субота, Синій зал ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З НАГОДИ 65-ЛІТТЯ ОЛЕКСАНДРА СПАРИНСЬКОГО