f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

26 листопада – телевізійна прем’єра «Загального зшитку» на «UΛ:Першому»

26.11.2016

26 листопада 2016 року, о 17:25 на телеканалі "UΛ:Перший" відбудеться телевізійна прем'єра документальної стрічки "Загальний зшиток" Юлії Лазаревської про життя Олександра Довженка у період Другої світової війни.

В драматургічну основу стрічки покладено маловідомі факти про передчуття Олександром Довженком неминучості війни, його участь у війні, а головне – про зміни у світобаченні, а відтак – і в долі митця, через яку прогриміла війна.

Щоденникові записи Олександра Довженка, спомини дружини митця Юлії Солнцевої, кадри кінохроніки та фрагменти фільмів Олександра Довженка, реконструкції окремих подій, а також раніше невідомі документи з архівів НКВС СРСР відтворюють найдраматичніший період життя режисера і письменника під час буремних подій 1939–1945 років.

Передмовою до показу документального фільму на телеканалі буде розмова режисерки стрічки Юлії Лазаревської і автора сценарію Сергія Тримбача у спецвипуску програми "Перша студія" о 17:10.

Документальний фільм "Загальний зшиток" було створено кіностудією НСКУ "Кінематографіст" на замовлення Державного агентства України з питань кіно.

25 листопада відбулася прем'єра фільму у Будинку кіно – у вщерть заповненій Синій залі. Глядачів було так багато, що всім не вистачило навіть приставних місць, тож члени знімальної групи – ті, які вже бачили стрічку, – після презентації пішли із зали. Сергій Тримбач відзначив, що це вперше йому – автору сценарію фільму – не знаходиться місця на прем'єрі власної роботи. Частина глядачів дивилася фільм стоячи.

Більше про показ тут>>>.

Власна інформація НСКУ