f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Члени НСКУ взяли участь у засіданні круглого столу щодо законопроекту №4461

16.11.2016

14 листопада 2016 року в Українському кризовому медіа-центрі група «Культура» Реанімаційного пакету реформ провела круглий стіл на тему: «Реформування інституту колективного управління в Україні ― чи наближає нас до Європейських правових норм законопроект №4461», у якому взяли участь члени НСКУ.

Подаємо інформацію Ірини Абдуліної, «Інтелектуальна власність» про круглий стіл. 

В обговоренні взяли участь:

  • Сергій Галетій, продюсер, редактор, голова Комісії НСКУ із законодавчих ініціатив, експерт групи «Культура» Реанімаційного пакету реформ,
  • Володимир Гронський, композитор, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, директор організації колективного управління «Сінема», голова Комісії НСКУ з авторського права,
  • Тарас Ткаченко, кінорежисер, сценарист, голова Національної спілки кінематографістів України,
  • Сергій Тримбач, кінокритик, історик кіно, сценарист, лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка, заслужений діяч мистецтв України, заступник голови Національної спілки кінематографістів України,
  • Дмитро Гузій, юрист, експерт у сфері права інтелектуальної власності, 
  • Богдан Падучак, заступник директора Департаменту інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі, 
  • Дональд Таунсенд, регіональний аташе з питань захисту прав інтелектуальної власності в Росії, Грузії та державах СНД,
  • Оксана Попругапредставник Місії Європейського Союзу, а також представники творчих спілок, організацій колективного управління, правники-експерти.

У своїх виступах Сергій Галетій, Сергій Тримбач, Володимир Гронський та Тарас Ткаченко висловилися, що законопроект №4461 не відповідає заявленій меті Уряду щодо впровадження ефективної, прозорої та сталої системи колективного управління, а також надали переваги альтернативному проекту закону, який був розроблений у рамках міжнародної програми «Twinning». Крім того, вони наголосили на необхідності відображення інтересів аудіовізуальної галузі (зокрема, кінематографії) при використанні об'єктів інтелектуальної власності.

Богдан Падучак розповів, що вже зараз УААСП демонструє суспільству приклад прозорої роботи, а прийняття законопроекту №4461 наведе порядок у системі колективного управління за допомогою в майбутньому розроблених автоматизованих систем управління збору, розподілу та виплати авторської винагороди.

Дональд Таунсенд наголосив, що ані експертне середовище США в сфері колективного управління, ані ЄС не підтримують законопроект №4461, про що свідчать листи на адресу Уряду України.

У своїх виступах учасники круглого столу також висловлювали свої думки не на користь законопроекту №4461.

За 3 хвилини до кінця заходу до круглого столу долучився Дмитро Гузій, який сказав, що, незважаючи на те, що він не почув інших виступів, він знає позиції кожного з виступаючих, тому вважає, що треба докласти усіх зусиль, щоб поки що не працюючий законопроект став працюючим. Для цього треба у письмовій формі надати свої пропозиції до Уряду, а щодо листів від експертів США та ЄС, то вони, на його переконання, відображають їх стурбованість процесами у цій сфері і мають недостовірну інформацію та покривають «корупційні схеми Табачника, Шарова та Литвина».

Наприкінці Сергій Гелетій підсумував, що, на думку учасників засідання, законопроект №4461 необхідно відкликати, а законопроект, розроблений відповідно до програми «Twinning», доопрацювати. Площадкою для обговорень пропонується група «Культура» Реанімаційного пакету реформ. Усі експерти були запрошені до співпраці.

Світлина Українського кризового медіа-центру

Ірина Абдуліна, «Інтелектуальна власність», 15 листопада 2016 року