f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Афіша Будинку кіно з 14 по 20 листопада

14.11.2016

З 14 по 20 листопада 2016 року у Будинку кіно заплановані такі мистецькі події.

14 листопада, у понеділок, о 18:30 у Синій залі в рамках програми «Наш ілюзіон» кінознавець Станіслав Сукненко продовжить цикл кіновечорів «Наші співвітчизники у світовому кіно».

Відбудеться показ фільму Едварда Дмитрика «Перехресний вогонь» (США, 1947). Детектив Фінлі, розслідуючи вбивство, розуміє, що людину було вбито лише тому, що вона була євреєм. В розслідуванні йому допомагає Пітер Кілі, армійський сержант, адже у вбивстві підозрюють військових. В ролях: Роберт Янг, Роберт Мітчем, Роберт Райан, Глорія Грем.

16 листопада, у середу, о 18:00 у Синій залі відбудеться показ документального фільму Жанни Бебешко «Михайло Гришко. Тріумф і трагедія таланту» (ДТРК «Культура», 2016) про життя і творчість видатного оперного співака, народного артиста СРСР Михайла Степановича Гришка, створений до 115-річчя від дня його народження.

16 листопада, у середу, о 18:30 у Червоній залі в рамках репертуарної рубрики «Кращі фільми світового кінопрокату» відбудеться показ стрічки Метта Росса «Капітан Фантастік» (США, 2016).

Ці діти розмовляють декількома мовами, знають квантову фізику і розбираються у філософії. Вони живуть у лісі у повній гармонії з природою, вміють полювати й обходитися зі зброєю. Лише збіг обставин змушує їх покинути рідний будинок і вирушити у велике місто. Що буде, коли вони стикнуться зцивілізацією – коли на них навалиться світ гаджетів і соціальних мереж, а разом з тим і перше кохання? В ролях: Вігго Мортенсен, Джордж МакКей, Саманта Іслер та інші.

17 листопада, у четвер, о 18:00 у Синій залі відбудеться Вечір пам’яті видатного українського режисера науково-популярного кіно, лауреата Державної премії СРСР Фелікса Соболєва (1931–1984) – кінорежисера, який у середині 1960-х років докорінним чином змінив парадигму наукового фільму. У програмі вечора: спогади друзів, колег, фрагменти з фільмів майстра.

Також 17 листопада, о 13:00 відбудеться відкриття меморіальної дошки Феліксу Соболєву за адресою вул. Червоноткацька, 19 (метро «Дарниця»).

З 18 по 20 листопада у Будинку кіно відбудеться ХXIII Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «КРОК–2016: У рідній гавані».

Цьогорічне видання фестивалю присвячене творчості «молодих» – конкурсну програму уклали фільми-дебюти, дипломні роботи студентів, а також анімаційні фільми, створені під час навчання в період з липня 2014-го по червень 2016 року.

Також в рамках фестивалю відбудуться прем’єри українських анімаційних фільмів, Вечір пам’яті Президента фестивалю «КРОК» режисера і художника Едуарда Назарова, спеціальні покази для дітей – зокрема, показ повнометражного анімаційного фільму «Микита Кожум’яка» Манука Депояна – та ретроспектива фільмів почесного гостя фестивалю – швейцарської режисерки Ізабель Фаве.

Більше інформації про МКФ «КРОК–2016: У рідній гавані» тут>>>.

Запрошення на покази фестивалю можна отримати у Будинку кіно у Дирекції фестивалю (кабінет 208), у будні дні з 14 по 17 листопада з 10:30 до 18:30. А також забронювати, написавши листа на адресу: krokfestival@gmail.com.

Більше інформації про події Будинку кіно тут>>>.

Власна інформація НСКУ