f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

У Тернополі триває І-ий Всеукраїнський форум «Кінохвиля»

04.11.2016

Від 3 листопада 2016 року у Тернополі триває І-ий Всеукраїнський форум «Кінохвиля», в організації якого взяла участь Національна спілка кінематографістів України.

Тернопіль приймає понад три десятки українських акторів, режисерів, сценаристів, продюсерів, аніматорів, кінознавців. Окрім показів низки українських фільмів — нових та класичних стрічок — захід передбачає проведення численних майстер-класів і круглих столів, присвячених широкому колу питань розвитку українського кінематографу.

Зокрема, участь у форумі беруть чинний голова НСКУ Сергій Тримбач і новообраний голова Спілки Тарас Ткаченко, голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

3 листопада в рамках «Кінохвилі» відбулася тернопільська прем'єра драми Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці», що 10 листопада виходить в широкий національний кінопрокат. Стрічка стала фільмом-відкриття форуму.

Під час форуму буде започатковано та вручено Премію імені Ярослава Геляса, Премію імені Степана Шагайди, а також Премію міського голови за найкращий короткометражний фільм про Тернопіль та Премію за найкращий фільм, знятий на ґаджет.

Також на І-му Всеукраїнському форумі «Кінохвиля» буде оголошено конкурс кіносценаріїв.

Захід відбувається з ініціативи Тернопільської міської ради та за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Захистимо червонокнижних тварин України разом з проектом PetLive ! Не будь байдужим, люби тварин разом з нами.

Перегляд усіх фестивальних стрічок — безкоштовний. Місце проведення більшості заходів — тернопільський «Палац Кіно».

І-ий Всеукраїнський форум «Кінохвиля» триватиме до 12 листопада 2016 року.

Програма форуму тут>>>.

Власна інформація НСКУ