f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Відбулася конференція «Екранна творчість в сучасному медіакультурному просторі»

03.11.2016

27 та 28 жовтня 2016 року в Будинку кіно відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Екранна творчість в сучасному медіакультурному просторі. Образ шахтарського краю в екранних мистецтвах (історія, теорія, сучасність)», повідомляє «Кіно-Театр».

В організації та проведенні заходу взяли участь Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України, Національна спілка кінематографістів України та Асоціація кінокритиків НСКУ, Національний центр Олександра Довженка, Державне агентство України з питань кіно та Благодійний Фонд «Центр розвитку мистецької освіти».

Уже вдруге конференція привертає увагу вітчизнаних та іноземних фахівців – і не тільки практиків екрану і спеціалістів з мистецтвознавства та кінознавства. Активну участь у ній беруть представники інших галузей: журналісти, політологи, соціологи, історики, філологи, філософи і культурологи.

Цього року робота конференції проходила в двох секціях: «Образ і образність в епоху “тотальної візуалізації”» та «Образ шахтарського краю в екранних мистецтвах (історія, теорія, сучасність)».

Перша секція завдяки її прискіпливій ведучій, доктору мистецтвознавства, професору Зої Алфьоровій перетворилась на дискусійне поле обговорення сучасних проблем екранної творчості з вільним включенням у діалог усіх учасників.

Друга секція, яку вів кінознавець, голова НСКУ Сергій Тримбач, була зосереджена на актуальній на сьогодні темі висвітлення образу шахтарського краю на екрані.

Цьогоріч активними зацікавленими учасниками конференції були уже відомі і молоді науковці та практики екрану: Ольга Брюховецька, Оксана Волошенюк, Тетяна Дейнегіна, Ірина Довженко, Станіслав Кульчицький, Ірина Мацишина, Лариса Наумова, Людмила Новікова, Анна Онуфрієнко, Радислав Пересецький, Галина Погребняк, Дмитро Стасюк, Вікторія Хоню.

Впродовж конференції учасники та гості мали можливість переглянути та обговорити фільми «Уроки української» (реж. Р. Батицький, 2012), «Повернення» (реж. О. Ратій, 2012) та «Квітка на камені» (реж. С. Параджанова та А. Слісаренко, 1962).

Найцікавіші доповіді, оформлені у статті, знайдуть місце на сторінках часопису ІМФЕ імені М.Т. Рильського «Студії мистецтвознавчі».

На фото: голова Держкіно Пилип Іллєнко, голова НСКУ Сергій Тримбач і ректор КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого Олексій Безгін

За інформацією «Кіно-Театру»