f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

3 листопада – круглий стіл «Іван Драч і українське кіно»

02.11.2016

3 листопада 2016 року, о 17:00 у Малій залі Будинку кіно відбудеться круглий стіл на тему «Іван Драч і українське кіно».

У заході візьмуть участь:

  • поет, перекладач, кіносценарист, драматург Іван Драч,
  • доктор мистецтвознавства Вадим Скуратівський,
  • доктор філологічних наук Анатолій Ткаченко,
  • кіносценарист Богдан Жолдак,
  • доктор філологічних наук Роман Веретельник,
  • кінорежисер і поет Станіслав Чернілевський.

Модеруватиме круглий стіл кінознавець, головний редактор журналу «Кіно-Театр» Лариса Брюховецька.

В рамках круглого столу відбудеться презентація нового видання журналу «Кіно-Театр» – 4-го випуску «Кінематографічних студій» – «На полі кінематографічному. Сценарії Івана Драча» Лариси Брюховецької.

За сценаріями українського поета Івана Драча, три з яких написано у співавторстві, поставлено сім фільмів: «Криниця для спраглих» (1965), «Камінний хрест» (1968), «Іду до тебе» (1971), «Пропала грамота» (1972), «Дід лівого крайнього» (1973), «І в звуках пам’ять відгукнеться…» (1983), «Вечори на хуторі біля Диканьки» (1984). Два сценарії – «Київський оберіг, або Числа» та «Хліб і до хліба, або Василина-мати» – не поставлені.

Іван Драч брав участь у роботі над сценаріями інших фільмів Київської кіностудії художніх фільмів ім. О. Довженка. І в екранізаціях класики (Василь Стефаник і Микола Гоголь), і в творенні портретів видатних діячів (Леся Українка, Микола Лисенко, Микола Гоголь), і в сюжетах з сучасного життя кінодраматург сприяв утвердженню національної ідентичності українського кіно, піднесенню його мистецького та інтелектуального рівня. 

Власна інформація НСКУ

10 грудня, понеділок, Червоний зал

10 грудня, понеділок, Синій зал Актриса НАТАЛІ ВУД/НАТАЛІЯ ЗАХАРЕНКО (1938-1981) Художній фільм «ТАЄМНИЦЯ НАТАЛІ ВУД» (І серія)

12 грудня, середа, Червоний зал ДИВІМОСЬ, ХТО ПРИЙШОВ Громадська організація «Сучасне Українське Кіно» (СУК) презентує вечір «Кіносереда – Зимове»