f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Тези виступу міністра культури Євгена Нищука на VII З’їзді НСКУ

31.10.2016

25 жовтня 2016 року у Будинку кіно відбувся VII (XIII) позачерговий З’їзд НСКУ, у роботі якого із виступом взяв участь міністр культури України, член нашої Спілки Євген Нищук. 

Офіційний сайт Міністерства культури України опублікував тези підготовленого виступу пана міністра: 

– Попри війну, яка триває на Сході України, та економічні складнощі, Уряд всебічно підтримує розвиток вітчизняної галузі кіно, відзначаючи її важливу роль у формуванні національної ідеології в умовах інформаційної війни.

– У проекті Державного бюджету України на 2017 рік, який прийнято вже у першому читанні, передбачено рекордний обсяг фінансування кіновиробництва – 500 млн. гривень, вдвічі більше ніж у цьому році. Окрім того, усі ці державні кошти розподіляються на конкурсі, за участю компетентних кваліфікованих експертів, що дає підстави стверджувати про прозорість цих механізм.

– Українці нині фактично є свідками фантастичного прориву вітчизняного кіновиробництва – практично кожен тиждень на великі екрани виходять українські фільми: ігрові, документальні, анімаційні. І більшість з них отримали державну підтримку.

– Нещодавно ухвалений Закон України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», який розробляли за активної участі кінематографічної спільноти, Міністерства культури України, Державного агентства України з питань кіно та Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, увібрав у себе найкращі, найефективніші механізми та інструменти підтримки кінематографії, які успішно апробовані в європейських країнах. Він дозволить стимулювати розвиток економічно самодостатньої, стійкої і конкурентноздатної на міжнародному рівні української галузі виробництва кіно і серіалів.

Безпосередньо у своєму виступі зі сцени Будинку кіно Євген Нищук – не лише міністр культури, а й делегат З’їзду – висловив абсолютну підтримку Національній спілці кінематографістів України, акцентував увагу на існуючих проблемах творчих спілок і державних кіностудій, які потребують вжиття необхідних заходів для їх підтримки та більш активного адаптування до сучасних умов, а також наголосив на важливості налагодження ефективної співпраці Міністерства культури з НСКУ та її активної участі в усіх процесах, пов’язаних з розвитком вітчизняної кіногалузі.

Фото Мирослава Бойчука

Власна інформація НСКУ