f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Підсумки засідання Секретаріату Правління НСКУ 18 жовтня 2016 року

19.10.2016

18 жовтня 2016 року відбулося чергове засідання Секретаріату Правління НСКУ, на якому були розглянуті такі питання:

  • Про підготовку до VII (XIII) З’їзду НСКУ.
  • Про зміни і доповнення до Статуту НСКУ.
  • Про висунення кінотворів на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.
  • Інформація Контрольно-ревізійної комісії щодо виключення з НСКУ членів Спілки, які порушили Статут.

Про підготовку до VII (ХІІІ) З’їзду НСКУ

Голова Спілки Сергій Тримбач поінформував про підготовку до позачергового З’їзду Спілки.

Нагадаємо, 25 серпня 2016 року ІХ Пленум Правління НСКУ був змушений скликати позачерговий З’їзд, аби до кінця року внести зміни до Статуту НСКУ, необхідні для збереження Спілкою статусу неприбуткової організації – інакше від 1 січня 2017-го вона стане «комерційною» з усіма катастрофічними наслідками від того.

Також ІХ Пленум Правління НСКУ ухвалив, що на позачерговому З’їзді відбудуться вибори голови Спілки і голови Контрольно-ревізійної комісії Спілки, Правління та Контрольно-ревізійної комісії НСКУ, адже проводити для виборів ще один З’їзд весною 2017-го, як планували раніше, недоцільно – з огляду на скрутний фінансовий стан НСКУ.

Сергій Тримбач розповів, що напередодні З’їзду з 26 вересня по 7 жовтня 2016 року у відділеннях, осередках, гільдіях та асоціаціях відбулися звітно-виборчі збори, а головне – збори членів Спілки за професіями. На цих зборах були висунуті кандидати до обрання до складу Правління та Контрольно-ревізійної комісії Спілки.

Сергій Тримбач наголосив, що на його переконання до Правління НСКУ слід пропонувати людей, які одразу стануть до роботи, таких, що мають високий «рейтинг активності». З-поміж запропонованих зборами членів НСКУ за професіями чимало таких кандидатів.

Водночас, проведені збори засвідчили один із важливих недоліків структурного облаштування Спілки. Він полягає у тому, що діяльність гільдій та асоціацій є недостатньою, а часом – примарною. Слід посилювати їх роботу.

Було вирішено запропонувати Х Пленуму Правління НСКУ розглянути пропозицію – з метою заощадження часу на висунення кандидатур для обрання до складу Правління та Контрольно-ревізійної комісії Спілки – взяти за основу рекомендації зборів членів НСКУ за професіями, які відбулися з 26 вересня по 7 жовтня 2016 року.

Зважаючи на те, що на підготовку до позачергового З’їзду було відведено лише два місяці, а відтак не всі члени Спілки одержали інформацію про час його проведення, Секретаріат Правління НСКУ постановив провести додаткову роботу щодо індивідуального інформування членів Спілки для забезпечення кворуму на З’їзді.

Нагадаємо, що всі члени Спілки є делегатами З’їзду та мають право взяти в ньому участь. Якщо З’їзд не відбудеться через відсутність кворуму, а відтак необхідні зміни до Статуту не будуть прийняті, виникне реальна загроза існуванню НСКУ. Позачерговий З’їзд Спілки відбудеться 25 жовтня 2016 року у Будинку кіно. Реєстрація делегатів розпочинається о 8:30.

Також Секретаріат Правління НСКУ ухвалив просити Сергія Лисецького як старійшину Спілки виступити зі вступним словом та відкрити роботу З’їзду.

24 жовтня 2016-го, напередодні позачергового З’їзду, відбудеться засідання Секретаріату Правління Спілки та Х Пленум Правління Спілки, на якому буде остаточно обговорено підготовку та процедуру проведення позачергового З’їзду НСКУ.

Секретар Правління НСКУ, голова Комісії з авторських прав Тарас Ткаченко повідомив про свій намір балотуватися на посаду голови НСКУ і ознайомив присутніх із основними пунктами власної програми.

Він відзначив, що за радянських часів членство у Спілці давало переваги. Нині вони втрачені, відтак молоді кінематографісти не поспішають вступати в НСКУ. Для того, щоб змінити ситуацію, необхідно, серед іншого, активізувати діяльність гільдій Спілки, а також повною мірою реалізувати консультативний та освітній потенціал НСКУ. Спілка має надавати юридичну та правову допомогу кінематографістам, стати освітнім центром. Важливо також залучити до Спілки продюсерів, створивши відповідну гільдію.

Повністю програму Тараса Ткаченка опубліковано на сайті Спілки>>>.

Про зміни і доповнення до Статуту НСКУ

Сергій Тримбач повідомив про роботу Статутної комісії з розробки змін і доповнень до Статуту НСКУ.

Зміст Статуту було приведено у відповідність до вимог українського законодавства. Зокрема, в процесі роботи було уточнено структуру Статуту, аби його розділи відповідали статтям Закону України «Про професійних творчих працівників та творчі спілки», а також – внесено зміни, необхідні для збереження «неприбуткового» статусу НСКУ.

Загалом, Статут став стрункішим, лаконічнішим, зазначив Сергій Тримбач.

Найближчим часом підготовлений до розгляду на позачерговому З’їзді оновлений текст Статуту буде опубліковано на сайті НСКУ, аби кожен член Спілки міг ознайомитися із ним. Також його буде представлено у друкованому вигляді на стенді у Будинку кіно.

Секретаріат Правління НСКУ підтримав зміни і доповнення до статуту НСКУ, запропоновані Статутною комісією, і ухвалив передати нову редакцію Статуту на погодження Х Пленуму Правління НСКУ.

Про висунення кінотворів на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка

Секретар Правління НСКУ, голова Рейтингової комісії Сергій Борденюк повідомив, що на розгляд комісії надійшла пропозиція висунути на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка цикл документальних телефільмів «Роман Коваль. Повернення правди» (реж. Олександр Домбровський).

Під час обговорення секретарі Правління НСКУ відзначили, що – попри чесноти запропонованого циклу – він все ж не має реальних шансів здобути Національну премію України імені Тараса Шевченка.

Було запропоновано висунути на здобуття премії кінороботи, що стали помітними явищами в українському кінематографі останніх років: «Поводиря» Олеся Саніна, «Братів. Остання сповідь» Вікторії Трофіменко, «Українських шерифів» Романа Бондарчука.

Було вирішено повернутися до обговорення цього питання на наступному засіданні Секретаріату Правління НСКУ 24 жовтня 2016 року.

Інформація Контрольно-ревізійної комісії Спілки щодо виключення з НСКУ членів Спілки, які порушили Статут

Голова Контрольно-ревізійної комісії Спілки Юрій Гармаш повідомив, що Контрольно-ревізійна комісія, розглянувши питання дотримання членами Спілки її Статуту, одноголосно вирішила просити Правління Спілки виключити з НСКУ кінорежисера Станіслава Говорухіна за його антидержавні висловлювання по відношенню до держави Україна.

Секретаріат Правління НСКУ підтримав цю пропозицію.

Також Контрольно-ревізійна комісія запропонувала виключити зі Спілки тих членів НСКУ, які у порушення норм Статуту вже декілька років не сплачують членські внески. Було вирішено порушити це питання на Х Пленумі Правління НСКУ.

Також під час засідання Секретаріату Правління НСКУ було розглянуто низку поточних питань з життя Спілки.

Сергій Васильєв