f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Іванові Драчу – 80 літ!

17.10.2016

17 жовтня 2016 року виповнюється 80 років члену нашої Спілки Іванові Драчу – поету, перекладачу, кіносценаристу, драматургу, державному і громадському діячу, Герою України, лауреату Державної премії УРСР імені Тараса Шевченка та Державної премії СРСР з літератури.

Шановний, дорогий Іване Федоровичу!

Щоби Ви знали: Іван Драч – це наше все. Поезія, любов, Космос душі людської і космос всепланетарний, соняшник край дороги і соняшник у маминому городі, випрані штани, що чимчикують під небеса і веселі, замало не хуліганські усмішки щодо життя-буття нашої Академії наук...

А якби не було Кіно-Драча, то ми б, напевно, умерли і нині не вітали б Вас із ювілейними літами, а тільки моторошно озиралися б навкруги у пошуках опертя – для очей, для душі, для серця. І не напилися б із «Криниці для спраглих», і не піднесли б «Камінний хрест» у душах своїх. А ще не знайшлася б «Пропала грамота» і не родився б Миколайчуковий козак Василь з його нелюбов’ю до нечистої сили і відданістю Україні, жінкам і слову даному. Та й чи був би без веселого, задерикуватого Івано-Драчевого ймення Рух Народний, рух самої України у незалежні, свобідні часи? Велике питання.

Ми любимо Вас, великого Поета й енциклопедиста, чарівника і ворожбита, політика і народного провідника, чи то пак сталкера. І прохання до Вас одне лишень: живіть довго ще й весело, натхненно і красиво. Як жили досі.

Уклін наш і вітання – од усієї кінематографічної братії і сестрії.

Сергій Тримбач, голова НСКУ

17 грудня, вівторок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН. Художні фільми «НА ЗАХІДНОМУ ФРОНТІ БЕЗ ЗМІН» та «З НОВИМ РОКОМ!»

18 грудня, середа, Синій зал 25-й річниці Спітакської трагедії присвячується Документальний фільм «РОЗДІЛЮ ТВІЙ БІЛЬ»

19 грудня, четвер, Червоний зал Найкращі фільми світового кінопрокату Документальний фільм «САНСАРА»