f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Іванові Драчу – 80 літ!

17.10.2016

17 жовтня 2016 року виповнюється 80 років члену нашої Спілки Іванові Драчу – поету, перекладачу, кіносценаристу, драматургу, державному і громадському діячу, Герою України, лауреату Державної премії УРСР імені Тараса Шевченка та Державної премії СРСР з літератури.

Шановний, дорогий Іване Федоровичу!

Щоби Ви знали: Іван Драч – це наше все. Поезія, любов, Космос душі людської і космос всепланетарний, соняшник край дороги і соняшник у маминому городі, випрані штани, що чимчикують під небеса і веселі, замало не хуліганські усмішки щодо життя-буття нашої Академії наук...

А якби не було Кіно-Драча, то ми б, напевно, умерли і нині не вітали б Вас із ювілейними літами, а тільки моторошно озиралися б навкруги у пошуках опертя – для очей, для душі, для серця. І не напилися б із «Криниці для спраглих», і не піднесли б «Камінний хрест» у душах своїх. А ще не знайшлася б «Пропала грамота» і не родився б Миколайчуковий козак Василь з його нелюбов’ю до нечистої сили і відданістю Україні, жінкам і слову даному. Та й чи був би без веселого, задерикуватого Івано-Драчевого ймення Рух Народний, рух самої України у незалежні, свобідні часи? Велике питання.

Ми любимо Вас, великого Поета й енциклопедиста, чарівника і ворожбита, політика і народного провідника, чи то пак сталкера. І прохання до Вас одне лишень: живіть довго ще й весело, натхненно і красиво. Як жили досі.

Уклін наш і вітання – од усієї кінематографічної братії і сестрії.

Сергій Тримбач, голова НСКУ

17 грудня, понеділок, Синій зал Цикл «Наші співвітчизники у світовому кіно» Художній фільм «ТАЄМНИЦЯ НАТАЛІ ВУД»(ІІ серія)

18 грудня, вівторок, Малий зал Вечір до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

18 грудня, вівторок, Синій зал ЦИКЛ ВЕЧОРІВ «КІНО ПРО КІНО» Документальний фільм «ЗАГАЛЬНИЙ ЗШИТОК»