f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Сергій Тримбач про ІХ Дні польського кіно

07.10.2016

6 жовтня 2016 року на відкритті ХІ Днів польського кіно було показано фільм "Ексцентрики" Януша Маєвського.

Знаєте, скільки років кінорежисеру Маєвському? 85! Народився, до речі, у Львові. Один із найпомітніших польських режисерів. Серед іншого – у 1983–1990 роках очолював Спілку кінематографістів Польщі. Серед фільмів – комедія "Мешканець" (1966), "Локіс" (1970), "Ревнощі і медицина" (1973), "Золото дезертирів" (1998), "Маленький екзамен зрілості 1947" (2011).

Нова картина Маєвського зовсім не ветеранська, зроблена легко, з вигадкою, з гумором – не модним, правда, оскільки не опускається до фізіологічних посміхушок. Мікст голівудських мюзиклів і польського побуту кінця 1950-х, стик жанрового і реалістично-поетичного.

1957-й, до Польщі, із Англії, повертається Фабіан Апанович (Мацей Штур), джазовий музикант. Його мрія – аби життя частіше нагадувало голлівудське кіно. І воно таким стає, зусиллями Фабіана і його друзів-музикантів. Тільки на цьому тлі смішніше проступають реалії нової соціалістичної Польщі. І драматичнішими перипетії любовного роману головного героя і загадково-містичної Модести...

Один лишень фільм, одначе навіть його досить, щоби зрозуміти, чому нині поляки ходять дивитись своє кіно до кінотеатрів.

Дні польського кіно (велика дяка Польському інституту в Києві за їх організацію) триватимуть до 12 жовтня – у Києві, Харкові, Одесі, Вінниці, Луцьку, Маріуполі.

Сергій Тримбач, голова НСКУ

17 грудня, понеділок, Синій зал Цикл «Наші співвітчизники у світовому кіно» Художній фільм «ТАЄМНИЦЯ НАТАЛІ ВУД»(ІІ серія)

18 грудня, вівторок, Малий зал Вечір до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

18 грудня, вівторок, Синій зал ЦИКЛ ВЕЧОРІВ «КІНО ПРО КІНО» Документальний фільм «ЗАГАЛЬНИЙ ЗШИТОК»