f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Сергій Тримбач про ІХ Дні польського кіно

07.10.2016

6 жовтня 2016 року на відкритті ХІ Днів польського кіно було показано фільм "Ексцентрики" Януша Маєвського.

Знаєте, скільки років кінорежисеру Маєвському? 85! Народився, до речі, у Львові. Один із найпомітніших польських режисерів. Серед іншого – у 1983–1990 роках очолював Спілку кінематографістів Польщі. Серед фільмів – комедія "Мешканець" (1966), "Локіс" (1970), "Ревнощі і медицина" (1973), "Золото дезертирів" (1998), "Маленький екзамен зрілості 1947" (2011).

Нова картина Маєвського зовсім не ветеранська, зроблена легко, з вигадкою, з гумором – не модним, правда, оскільки не опускається до фізіологічних посміхушок. Мікст голівудських мюзиклів і польського побуту кінця 1950-х, стик жанрового і реалістично-поетичного.

1957-й, до Польщі, із Англії, повертається Фабіан Апанович (Мацей Штур), джазовий музикант. Його мрія – аби життя частіше нагадувало голлівудське кіно. І воно таким стає, зусиллями Фабіана і його друзів-музикантів. Тільки на цьому тлі смішніше проступають реалії нової соціалістичної Польщі. І драматичнішими перипетії любовного роману головного героя і загадково-містичної Модести...

Один лишень фільм, одначе навіть його досить, щоби зрозуміти, чому нині поляки ходять дивитись своє кіно до кінотеатрів.

Дні польського кіно (велика дяка Польському інституту в Києві за їх організацію) триватимуть до 12 жовтня – у Києві, Харкові, Одесі, Вінниці, Луцьку, Маріуполі.

Сергій Тримбач, голова НСКУ