f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

На день народження Вадима Храпачова

26.09.2016

24 вересня композитор Вадим Храпачов відзначив свій день народження.

Відзнака з гірчинкою – стан здоров’я Вадима Юрійовича не надто радісний. То ж у першу чергу усі його друзі і шанувальники бажають здоров’я й усіляких зцілювальних чудес!

В кіно пан Храпачов працює з 1973 року. В його послужному списку понад 50 фільмів. І яких! З ним любить працювати Роман Балаян, скажімо, відтак важко уявити собі «Польоти уві сні і наяву», «Бережи мене, мій талісман» чи «Райських птахів» із якоюсь іншою музикою.

Тривалий час співпрацював з режисером В’ячеславом Криштофовичем, у підсумку маємо шедеври «Два гусари», «Володя великий і Володя маленький», «Ребро Адама».

Так само неординарні стрічки створені ним у співпраці з московським режисером Євгенієм Цимбалом – «Повесть непогашеной луны» і «Защитник Седов».

Працював Вадим Храпачов і в документальному кіно – досить назвати блискучий фільм «Знак – тире» Сергія Буковського, і в анімації – «Синя Шапочка» чи «У нашого Омелечка невелика сімеєчка» Євгена Сивоконя.

Вадим Храпачов – справжній кінокомпозитор. Йому не властиво писати музику, яка «накидається» згори на фільм, ніби хустка на голову. Ні, його музика зіткана із звуків і згуків, що ніби проростають із фільмової тканини. Досить пригадати, скажімо, початок «Польотів...» чи фільми того ж таки В’ячеслава Криштофовича. Він повноцінний автор усієї звукової партитури стрічок, пан Храпачов власне не музику пише (її, звісно, також), а бере участь у творенні звуко-зорової картини фільму.

А ще Вадим Юрійович справжній інтелектуал. Один із небагатьох хто, до прикладу, боровся і бореться за те, аби авторське право в Україні було не тільки пустопорожнім сполученням слів...

Вадиме, здоровшайте, будь ласка! Хай Бог помагає, хай Ангел Ваш не дрімає...

Сергій Тримбач, голова НСКУ

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали: червоний, синій, білий

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда офісних приміщень.