f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

500 мільйонів гривень – на кіно. Коментар голови НСКУ Сергія Тримбача

18.09.2016

Днями стало відомо, що уряд заклав у проекті закону «Про державний бюджет України на 2017 рік» 500 млн. гривень на підтримку українського кінематографа. Інформацію прокоментував голова НСКУ Сергія Тримбача.

«Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман оголосив, що фінансування кіно 2017 року дорівнюватиме 500 млн. гривень. В цілому на культуру видатки збільшаться на 1 мільярд гривень.

Ще минулої п’ятниці я писав у статті «Коли настане день кіно?» про те, що Гройсман навіть не згадав Культуру серед пріоритетів у процесі формування державного бюджету. І от такий прогрес упродовж лічених днів. Безумовно похвальний – хоча б тому, що очільники нашої держави практично ніколи не згадують про сферу культури у своїх промовах, а головне не беруть її до уваги у своїх справах.

500 млн. гривень – це 20 млн. доларів, сума не бо’зна яка. А все ж вона рекордна, це гроші на розвиток. Тепер кінематографістам треба доводити, що така увага до них є виправданою. Хоча насправді йдеться про реальні соціокультурні потреби українського суспільства, а не про кіно як таке.

І, звичайно, само по собі фінансування тієї чи іншої галузі культури не вирішує проблему стратегії її розвитку. Успіхи кінематографа у Польщі чи Південній Кореї багато в чому завдячують саме тому, що така стратегія була не тільки розроблена, а й доволі чітко і послідовно реалізована. У нас, як відомо, з планами ще іноді складається. Багато гірше з їх втіленням», – зазначив Сергій Тримбач.

Власна інформація НСКУ

19 січня, неділя, Червоний зал. КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ

17 грудня, вівторок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН. Художні фільми «НА ЗАХІДНОМУ ФРОНТІ БЕЗ ЗМІН» та «З НОВИМ РОКОМ!»

18 грудня, середа, Синій зал 25-й річниці Спітакської трагедії присвячується Документальний фільм «РОЗДІЛЮ ТВІЙ БІЛЬ»