f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

У Києві закладено камінь на місці спорудження пам’ятника Івану Миколайчуку

13.09.2016

9 вересня 2016 року у Києві відкрили сквер Івана Миколайчука та заклали камінь на місці спорудження майбутнього пам’ятника українському митцю.

Сквер розташовано у Дніпровському районі міста на вулиці Івана Миколайчука, 5, неподалік від будинку, де мешкав видатний український актор, режисер та сценарист Іван Миколайчук, якому цього року мало виповнитися 75 років.

В урочистій церемонії взяли участь Міністр культури України Євген Нищук, директор Департаменту культури КМДА Діана Попова, голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач та дружина Івана Миколайчука Марія Миколайчук.

«Іван Миколайчук справді великий геній світового кінематографу, який своїм творчим спадком ідентифікував Україну як кінематографічну країну перед усім світом. Це справді видатна постать. На мистецькому прикладі та напрацюваннях Івана Миколайчука необхідно будувати навчання майбутніх і сценаристів, і режисерів, і акторів. Адже це особистість надзвичайного і багатогранного таланту, через його кіно, через сценарії, через його кадри, через його очі особливо сприймається чарівний світ кінематографу», – сказав під час виступу Міністр культури України Євген Нищук.


«Над дружиною Івана Миколайчука Марічкою парасоль урочисто тримає актор Ярослав Гаврилюк, композиційно цей кадр чимось нагадує пластику Миколайчукового фільму "Вавилон ХХ"», – зазначає Сергій Тримбач

«Я дуже вдячна і мерії міста, і Міністерству культури за те, що ви влаштували сьогодні свято біля будинку, де Іван жив. Це для мене дійсно неймовірне свято. Ви знаєте, я настільки збентежена і радію тому що Іван є визнаним символом дійсно українського кіно, я настільки тішуся цим, що важко передати. Іван був істинним патріотом України, повірте мені, я знаю», – поділилася своїми враженнями Марія Миколайчук.

За інформацією Міністерства культури України