f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

У Вроцлаві видано збірник «Фільмознавчі студії. Польсько-українське сусідство на кінематографічному екрані»

12.09.2016

У Вроцлавському університеті вийшов друком науковий збірник «Фільмознавчі студії. Польсько-українське сусідство на кінематографічному екрані» під редакцією професора Славоміра Бобовського та члена Правління НСКУ, кінознавця, редактора журналу «Кіно-Театр» Лариси Брюховецької.

Збірник, присвячений дослідженню взаємномого представлення України і Польщі на екрані, видано польською та українською мовами.

З анотації: «Українці і поляки од віку є сусідами. Те сусідство було і надалі є важким. Іноді дуже. Але обидва народи на нього приречені. Обидва багато знайдуть, якщо продовжуватимуть зусилля, що мають на меті єднання і співпрацю. І багато втратять, якщо потребою тих зусиль злегковажать.

Тридцять сьомий том «Фільмознавчих студій» є прикладом прагнення його редакторів і авторів покласти малу цеглинку в споруду єднання і симпатії між українцями і поляками. Його тематика – взаємне портретування обох народів у мистецтві кіно – ще ні в жодній публікації – чи польскомовній чи україномовній – не була висвітлена».

Більше про збірник «Фільмознавчі студії. Польсько-українське сусідство на кінематографічному екрані» тут>>>.

Власна інформація НСКУ

21 лютого, четвер, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ КІНОРЕЖИСЕРА СЕРГІЯ ЛОСЄВА

22 лютого, п’ятниця, Синій зал Документальний фільм "Кенгір. Сорок днів свободи"

23 лютого, субота, Синій зал ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З НАГОДИ 65-ЛІТТЯ ОЛЕКСАНДРА СПАРИНСЬКОГО