f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Український Оскарівський комітет обрав фільм, що претендуватиме на премію «Оскар» у номінації «Фільм іноземною мовою»

09.09.2016

Український Оскарівський комітет оголошує, що фільмом від України, що претендуватиме на премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у номінації «Фільм іноземною мовою», обрано стрічку «Українські шерифи» (реж. Роман Бондарчук).

Світова прем’єра фільму відбулася на найпрестижнішому Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі IDFA, де стрічка отримала Спеціальний приз журі у головному конкурсі.

Фільм демонструвався на понад трьох десятках фестивалів по всьому світу у конкурсних та спеціальних програмах і продовжує представляти Україну на найпрестижніших кінофорумах, здобуваючи призи й відзнаки.

Нещодавно «Українські шерифи» отримали Гран-прі кінофестивалю Docs Аgainst Gravity у Польщі.

Фільм був показаний у семи містах України (Київ, Харків, Дніпро, Львів, Маріуполь, Одеса, Херсон) в рамках прокату DOCU/ХІТ Міжнародного кінофестивалю документального кіно Docudays UA.

Український Оскарівський комітет вітає команду фільму «Українські шерифи» та бажає перемоги!

89-а церемонія вручення премії «Оскар» за досягнення у галузі кінематографу відбудеться 26 лютого 2017 року в Лос-Анджелесі.

Голова Українського Оскарівського комітету
Алік Шпилюк

Секретар Українського Оскарівського комітету
Ольга Олещенко

9 вересня 2016 року

ДОВІДКОВО

Синопсис документального фільму «Українські шерифи»

Неначе птах, в’ється у повітрі невеличкий український прапор, прикріплений до автомобіля двох «шерифів», обраних громадою села на півдні України. 

Шерифи рятують жінку від анаконди, вселяють бездомного Колю в порожню хату – щоб він, нарешті, став людиною, вберігають неписьменного Індіанця від неминучого арешту. 

Непроглядні зимові тумани. На сході країни йде війна. Чоловікам приходять повістки в армію. Діти пишуть листи воїнам і збирають передачі з консерваціями й теплими шкарпетками. У селі з’являється сепаратист. 

Країна для цих людей – це їхнє село. 

Настає весна – і життя буяє з новою силою. Шерифи фарбують в золотий колір пам’ятник радянському солдату – переможцеві війни попередньої. Навесні вони за традицією святкують День перемоги, хоча до перемоги в цій війні ще дуже далеко.

Роман Бондарчук закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого (майстерня Юрія Іллєнка). Як режисер створив низку короткометражних фільмів, документальних стрічок та відеокліпів, співпрацював із телеканалам ZDF, ARTE, MDR тощо. «Українські шерифи» – його перша повнометражна документальна стрічка. Роман Бондарчук є членом НСКУ.

Редакція сайту НСКУ