f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Про Юлію Солнцеву

10.08.2016

7 серпня народилась актриса, кінорежисер, дружина Олександра Довженка Юлія Солнцева.

За всіма довідниками народилася у Москві 1901 року. Одначе я своїми очима бачив в архіві Довженка і Солнцевої (у РГАЛИ) фото маленької 2-річної Юлі із датуванням 1898 рік. Отже, найімовірніше вона жила на цьому світі з 1896 року (померла 1989-го), а в документах на початку 1920-х тоді багато хто «виправляв» хронологію свого життя.

Словом, 120-річчя от се минуло від дня її народження.

Суперечлива постать. Є підстави думати, що через неї, у першу чергу, спецоргани вели спостереження за Довженком (з одного із донесень: «Во сне говорил на украинском...»). А з другого боку – може саме це і врятувало життя митцеві: бо ж недремне око завжди було при нім. По смерті Довженка Солнцева зробила багато для увічнення його пам’яті. Тільки незрідка виходило це у неї якось надто вже тотально-тоталітарно.

«Визит к Солнцевой, – записав у свій щоденник кінознавець Юхим Левін, якому вона довіряла і який мав доступ в квартиру і до архівних матеріалів. – Был у нее впервые. Квартира не изменилась со времен Довженко. Поражает обстановка. Сама Ю.И. произвела двойственное впечатление. С одной стороны, дай Бог каждому из нас такую вдову, с другой – страшный в своем рассчетливом фанатизме, ограниченности и терроризме человек» (Е.Левин // Искусство кино. – 2000. – № 4).

Сергій Тримбач

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали: червоний, синій, білий

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда офісних приміщень.