f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Про діяльність Черкаського осередку НСКУ у першому півріччі 2016 року

09.08.2016

У першому півріччі 2016 року Черкаський осередок Національної спілки кінематографістів України взяв участь в організації та проведенні низки заходів, присвячених українському кінематографу.

3 березня у Кам’янському національному заповіднику відбувся вечір пам’яті народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Михайла Задніпровського. У вечері взяли участь народний артист України Лесь Задніпровський і заслужений артист України Назар Задніпровський. Було показано документальний фільм про життєвий і творчий шлях Михайла Задніпровського.

16 березня у кінозалі Черкаського обласного краєзнавчого музею відбулася творча зустріч із учасниками єдиної на Черкащині дитячої кіностудії «Мальва» (село Легедзине, Шполянського району).

13 травня у Будинку культури села Мельники, Чорнобаївського району відбувся вечір пам’яті заслуженого діяча мистецтв України, актора і режисера театру, кіно і телебачення Володимира Артеменка та показ його фільму «Солдатські вдови».

29 травня в Черкаській обласній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка в рамках кіноклубу «Книга на екрані» відбувся перегляд фільму Григорія Чухрая «Сорок перший».

18 червня у Каневі відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки Юрію Іллєнку на будівлі Канівського коледжу культури і мистецтв. Заклад розташовано на вулиці, яка носить ім’я Юрія Іллєнка.

20 червня у кінозалі Черкаського обласного краєзнавчого музею відбувся вечір пам’яті Юрія Іллєнка та показ фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». У фойє музею було розміщено виставку, присвячену життю і творчості Юрія Іллєнка.

28 червня у кінозалі Черкаського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація документально-публіцистичного відеофільму «Тут народжувалась Україна» (автор сценарію та режисер Сергій Носань).

Також протягом півріччя спільно з КП «Черкасиоблкіно» в учбових закладах міста та районах області проводилися засідання кіноклубів, творчі зустрічі та покази кінофільмів, присвячені видатним діячам українського мистецтва.

Власна інформація НСКУ

19 грудня, середа, Червоний зал ВЕЧІР З НАГОДИ 90-РІЧЧЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ КІНОСТУДІЇ ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА

19 грудня, середа, Малий зал «ЦИКЛ ВЕЧОРІВ ІСПАНОМОВНОГО КІНО» Художній фільм «Вимирання динозаврів»

20 грудня, четвер, Синій зал ПАМ’ЯТІ КІНОРЕЖИСЕРА КІРИ МУРАТОВОЇ (1935-2018)