f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Підсумки засідання Секретаріату Правління НСКУ 3 серпня 2016 року

05.08.2016

3 серпня 2016 року відбулося чергове засідання Секретаріату Правління НСКУ, на якому було розглянуто такі питання:

  • Про участь НСКУ у розробці Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року.
  • Про налагодження співпраці НСКУ та Академії кінематографічних мистецтв і наук Іспанії.
  • Про завершення реформування Українського Оскарівського комітету.
  • Про скликання ІХ Пленуму Правління НСКУ в зв’язку з новими вимогами щодо термінової перереєстрації НСКУ як неприбуткової організації.

На початку засідання голова НСКУ Сергій Тримбач нагадав присутнім, що 3 серпня – сумна дата, адже 29 літ тому помер Іван Миколайчук. Присутні вшанували пам’ять видатного українського кінематографіста, що рано пішов із життя, назавжди лишившись 46-річним…

Про участь НСКУ у розробці Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року

Сергій Тримбач і член НСКУ, експерт групи «Культура» Реанімаційного Пакету Реформ Сергій Галетій розповіли про залучення Спілки до роботи над вдосконаленням Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року, яка нині триває.

Над кінематографічною складовою Стратегії працюватимуть, зокрема, Людмила Горделадзе, Денис Іванов, Генадій Кофман, Іван Козленко, Аксинья Куріна та Сергій Галетій.

Пропозиції слід надати вже найближчим часом – до 9 серпня.

Процедури їх подальшого обговорення та імплементації – у тому числі за участі експертів-кінематографістів – міською владою поки озвучено не було. Одначе, брати участь в такій роботі, нагадуючи про значення кіно і розширюючи його присутність у столичній політиці, Спілці необхідно. У всьому світі міста відіграють важливу роль в розвитку кінематографа. Так само має бути і в Україні, в умовах чинної децентралізації.

Нині з поміж індикаторів комфорту столичного життя, наведених у Стратегії, кіно – відсутнє. Попри те, що Київ сам-один дає половину українських касових зборів у кінопрокаті, саме тут працюють навчальні заклади, що готують професіоналів у галузі кіно, розміщено кіностудії.

Взагалі, поки що у Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року про кіно згадано лише одного разу: заплановано здійснити заходи зі «створення кінокластера світового рівня за співпраці з державними органами влади на базі державних та міських активів».

Зазначимо, що нині також триває робота над підготовкою змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура – 2018», в якій так само кінематографу приділено незначну уваги, зокрема, майже не виділено коштів на проведення кінофестивалів. Експерти-кінематографісти також візьмуть участь у роботі над поліпшенням цього документу.

За підсумками обговорення було визначено, що Спілка має намагатися розширити місце і роль кіно у культурній політиці Києва за напрямками кіновиробництва, збереження кінематографічного надбання, кіноосвіти, інформаційної діяльності у галузі кіно, увічнення пам’яті видатних кінематографістів. Для того необхідно провести зустріч із головою Департаменту культури КМДА Діаною Поповою і налагодити співпрацю із київською владою.

Про налагодження співпраці НСКУ та Академії кінематографічних мистецтв і наук Іспанії

Сергій Тримбач поінформував, що 27 липня 2016 року за ініціативою Посольства України в Іспанії відбулася зустріч представника дипломатичного представництва з в.о. Президента Академії кінематографічних мистецтв і наук Іспанії Івонною Блейк та в.о. Віце-президента Худіт Колель, в рамках якої було обговорено можливості налагодження співпраці між Академією та НСКУ.

Під час бесіди також було привернуто увагу до ситуації з українським кінорежисером Олегом Сенцовим і висловлено прохання до іспанських кінематографістів приєднатися до міжнародних заходів із підтримки політв’язня та тиску на російську владу з метою його звільнення.

Івонна Блейк і Худіт Колель висловили зацікавленість у налагодженні контактів та співробітництва з НСКУ, а також пообіцяли обговорити із Радою і почесними членами Академії можливі заходи на підтримку Олега Сенцова.

Голова Комісії з міжнародних зв’язків НСКУ Алік Шпилюк повідомив, що зустріч представників Спілки із представниками Академії кінематографічних мистецтв і наук Іспанії відбудеться у грудні під час щорічного зібрання Європейської кіноакадемії.

До того питання співпраці та її можливих напрямків буде узгоджено дистанційно.

Про завершення реформування Українського Оскарівського комітету

Сергій Тримбач повідомив, що реформування Українського Оскарівського комітету завершено:

  • затверджено склад Українського Оскарівського комітету, обраний відповідно до принципів, розроблених ініціативною групою Спілки;
  • НСКУ, Асоціація продюсерів України та Державне агентство України з питань кіно затвердили Регламент роботи Українського Оскарівського комітету;
  • 3 серпня було обрано Секретаря Українського Оскарівського комітету. Ним стала Ольга Олещенко, що має необхідний продюсерський і менеджерський досвід та володіє англійською мовою.

Головою Українського Оскарівського комітету став Алік Шпилюк, що набрав найбільше голосів за підсумками рейтингового голосування.

Про скликання ІХ Пленуму Правління НСКУ в зв’язку з новими вимогами щодо термінової перереєстрації НСКУ як неприбуткової організації

Сергій Тримбач повідомив, що 13 липня 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру.

При тому урядом було передбачено, що неприбуткові організації з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов’язані привести до 1 січня 2017 року свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, та у цей самий строк подати копії таких документів контролюючому органу.

Це стосується і НСКУ, якій необхідно внести зміни до власного Статуту, щоб відповідати новим вимогам «неприбутковості», визначеним Податковим кодексом України.

Часу на таке лишається обмаль, адже внести зміни до Статуту Спілки може лише З’їзд, який треба скликати за два місяці до того рішенням Пленуму Правління НСКУ. А після З’їзду Статут зі змінами та доповненнями ще слід погодити згідно чинного законодавства. І це теж – непроста справа, яка потребує часу.

Обговоривши ситуацію, Секретаріат Правління НСКУ постановив провести ІХ Пленум Правління НСКУ 25 серпня 2016 року і розглянути на Пленумі питання про скликання позачергового З’їзду.

Разом із тим було вирішено ініціювати засідання Координаційної ради національних творчих спілок України, оскільки загрозлива ситуація виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій стосується їх усіх. Слід виробити спільні дії, щоб донести до влади інформацію про стан справ і домогтися певного відтермінування у питанні приведення установчих документів до нових вимог.

Також на засіданні було розглянуто низку поточних питань діяльності Спілки.

Сергій Васильєв