f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Куди бідному християнину податися?

25.07.2016

Голова НСКУ, кінознавець Сергій Тримбач про фільм Кена Лоуча „Я, Деніел Блейк”, показ якого відбувся в рамках 7-го Одеського МКФ.

Куди бідному християнину податися?
Корупціонери прийшли – грабують, ліберали – знищують...

В Одесі подивився фільм „Я, Деніел Блейк” 80-літнього Кена Лоуча, який отримав „Золоту пальмову гілку” цьогорічних Канн. Як на мене, сильна, емоційно прониклива картина.

59-річний столяр Деніел (самітній, без дружини і дітей) після серцевого нападу намагається отримати соціальну допомогу. Як і молода і самітня матір Кеті. Марно. Британська державна машина (удосконалена до комп'ютерних систем і смартфонів) відкидає усі спроби вступити з нею в контакт. 

Ключові слова: машина, так, а ще санкції. Ти з машиною почав говорити не дуже увічливо – вона одразу кличе на поміч поліціянтів і вони виштовхують тебе за межі державної території, за межі держави як такої. Для скільки-небудь результативного спілкування з нею треба самому стати машиною. Природна людина на це не здатна, отже її місце деінде, тільки не тут.

Фіаско людини як такої в сучасній системі координат – про це власне і фільм. До речі, в тій системі жодної корупції, але й жодного алгоритму для розпізнавання індивідуальності, врахування її особистих чинників. Людина тут набір статистичних цифр і позначок, більше нічого...

Сергій Тримбач

21 лютого, четвер, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ КІНОРЕЖИСЕРА СЕРГІЯ ЛОСЄВА

22 лютого, п’ятниця, Синій зал Документальний фільм "Кенгір. Сорок днів свободи"

23 лютого, субота, Синій зал ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З НАГОДИ 65-ЛІТТЯ ОЛЕКСАНДРА СПАРИНСЬКОГО