f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Брат брата – Юрій Миколайчук

17.06.2016

Іван Миколайчук мав дев’ятеро братів і сестер. Почасти їхні образи втілено у фільмі «Білий птах з чорною ознакою» Юрія Іллєнка (нагадаю, сценарій написано Іваном Миколайчуком та самим режисером). Багатодітна сім’я Дзвонарів хіба не Миколайчукова родина? Звісно, не буквально так, а все ж...

Одного із братів Дзвонарів зіграв Іванів брат Юрій. Потому його не раз запрошували попрацювати в кіно, одначе ж він уперся – ніц, нізащо.

Нині на обійсті Миколайчуковім пан Юрій лишився сам, з дружиною (побралися кілька літ тому). Живуть у новій хаті, яку почали будувати ще Іван з Марічкою.

Марія Євгенівна пояснила мені, що матінка Івана Васильовича все боялась, що хату збудують неправильно й відтак неправильно спорядять її в останню путь. Одначе все збудувалось як належить, як треба.

Юрій схожий на святого. Поруч хати прочистив невеликий ставок, лишилось води налляти. Поки що побіля того ставка бігають кілька овечок. А піднімеш очі – там гірка, на якій любив сидіти і розмірковувати про життя-буття Іван Миколайчук.

Життя продовжується...

Сергій Тримбач

12 грудня, середа, Синій зал Прем’єрний показ художнього фільму «ТРИМАЙ БІЛЯ СЕРЦЯ»

12 грудня, середа, Червоний зал ДИВІМОСЬ, ХТО ПРИЙШОВ Громадська організація «Сучасне Українське Кіно» (СУК) презентує вечір «Кіносереда – Зимове»

12 грудня, середа, Малий зал «ЦИКЛ ВЕЧОРІВ ІСПАНОМОВНОГО КІНО» Художній фільм «ГАВАНАСТЕЙШН»