f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Довженківський п’ятигодинний марафон у Сеулі

04.06.2016

4 червня 2016 року у Сеулі, Південна Корея було відкрито ретроспективу фільмів Олександра Довженка

Організатори заходу – Синематека Сеула, Інститут слов’янознавства при Хангукському університеті іноземних досліджень та факультет російської мови Національного університету Кенсан, за підтримки і участі Національного центру Олександра Довженка.

Ініціатор заходу від України – голова Національної спілки кінематографістів України, старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики і етнології імені М.Т. Рильсьского Національної академії наук України, кінознавець Сергій Тримбач.

Голова Спілки нині перебуває у Південній Кореї із лекціями про творчість Олександра Довженка. Уже прочитано лекції у місті Динджу на запрошення Національного університету Кенсан. Провести їх було спільною ініціативою професора університету Хонга Санг Ву та Сергія Тримбача.

«Лекції, хочеться сподіватися, мають успіх – і у студентів («Вони ніколи не ставлять питання, – дивувався професор Хонг, – а вас запитували»), і у викладачів», – прокоментував Сергій Тримбач.


Сергій Тримбач на лекції в Національному університеті Кенсан

А 4 квітня – на відкритті ретроспективи – лекцію про творчість Олександра Довженка було прочитано у Синематеці Сеула, де й демонструються фільми видатного українського митця.

Подаємо враження Сергія Тримбача про захід.

Редакція сайту НСКУ

Довженківський п’ятигодинний марафон у Сеулі

Опісля лекцій  в університеті Кенсан (місто Динджу) сьогодні виступив з лекцією про творчість Олександра Довженка в Синематеці Сеула. Це в рамках відкриття ретроспективи великого режисера.

Опісля виступів програмного директора Синематеки Кіма Сеонгука, першого секретаря Посольства України в Республіці Корея Тараса Федунківа та мого короткого вступу було показано Довженків фільм «Земля», наданий Національним центром Олександра Довженка (з відновленими україномовними титрами і озвученням відомої групи «ДахаБраха»).

Потому моя лекція, яка тривала 2 години. Потому ще годину (!) я відповідав на запитання, доволі глибокі й змістовні, треба сказати. Народ практично не розходився, ось що вразило! 

Усе почалось о 16.45, а закінчилось о 21.40. Упродовж п’яти годин ці добрі, чарівні й розумні люди дивились і слухали...

Симптоматично: якщо на початку у виступі керівника Синематеки звучали слова Росія і російське кіно, то в фіналі розмови мовилося тільки про Україну і українське кіно.

Під завісу лунали компліменти на мою адресу, які я не стану відтворювати. Найприємніші з уст Кім Хе Тека, директора інституту слов’янознавства Хангукського університету та Олени Щегель, завкафедри українознавства того ж університету.

Уявіть собі, є в Сеулі кафедра українознавства! Тільки немає в них практично жодного українського фільму українською мовою. Домовились із панею Оленою зустрітися – в Києві.

А в корейців, таке враження, з’явилось бажання продовжити знайомство з нашим кіно.

На титульному фото – Сергій Тримбач в Синематеці Сеула біля постера ретроспективи фільмів Олександра Довженка

Сергій Тримбач

21 лютого, четвер, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ КІНОРЕЖИСЕРА СЕРГІЯ ЛОСЄВА

22 лютого, п’ятниця, Синій зал Документальний фільм "Кенгір. Сорок днів свободи"

23 лютого, субота, Синій зал ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З НАГОДИ 65-ЛІТТЯ ОЛЕКСАНДРА СПАРИНСЬКОГО