f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Три роки тому пішов із життя Микола Мащенко

03.05.2016

Вже три роки, як пішов від нас Микола Мащенко (1929–2013) – кінорежисер, багатолітній генеральний директор Національної кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка і просто яскрава, супер-яскрава особистість.

Один із спалахів пам'яті.

1995 рік, 25-ліття фільму "Комісари". Я написав статтю, в якій спробував по-новому потрактувати картину (комісари – це апостоли, першохристияни...). Мащенко, при зустрічі:

– Читав, читав. Добре написав. Тільки Серьожо, я би хотів запитати тебе, чому ти тоді, 25 років тому, коли фільм хотіли закрити, чіплялись зі всяким, чому ти тоді це не написав? Бо тепер усі розумні...

– Миколо Павловичу, так я тоді ще в школі вчився!

– У якій школі?

– Ну як це в якій? У радянській!

Миттєвий вираз розгубленості і:

– А, ну так, ну так... 

Це було характерно для нього. Всі його друзі, чи просто знайомі, вік мали той же, що й сам Мащенко. Він же уперто не зважав на паспортні дані, осю оту дурнувату цифір. І правильно робив. Тому й пішов молодим, таким і лишається у пам'яті.

Пам'ять вічна і довічна Вам, дорогий Миколо Павловичу!

Учорашнього пізнього вечора, дивлячись у дивовижну глибочінь зоряного неба, думав про Миколу Мащенка, який пішов у небеса 2 травня 2013 року. І згадалось, що було в нього два друга вірних – Леонід Биков та Іван Миколайчук... https://www.kkslots777.com

Тепер вони там можуть створити сузір'я. А може вже і створили...

Сергій Тримбач, голова НСКУ