f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Три роки тому пішов із життя Микола Мащенко

03.05.2016

Вже три роки, як пішов від нас Микола Мащенко (1929–2013) – кінорежисер, багатолітній генеральний директор Національної кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка і просто яскрава, супер-яскрава особистість.

Один із спалахів пам'яті.

1995 рік, 25-ліття фільму "Комісари". Я написав статтю, в якій спробував по-новому потрактувати картину (комісари – це апостоли, першохристияни...). Мащенко, при зустрічі:

– Читав, читав. Добре написав. Тільки Серьожо, я би хотів запитати тебе, чому ти тоді, 25 років тому, коли фільм хотіли закрити, чіплялись зі всяким, чому ти тоді це не написав? Бо тепер усі розумні...

– Миколо Павловичу, так я тоді ще в школі вчився!

– У якій школі?

– Ну як це в якій? У радянській!

Миттєвий вираз розгубленості і:

– А, ну так, ну так... 

Це було характерно для нього. Всі його друзі, чи просто знайомі, вік мали той же, що й сам Мащенко. Він же уперто не зважав на паспортні дані, осю оту дурнувату цифір. І правильно робив. Тому й пішов молодим, таким і лишається у пам'яті.

Пам'ять вічна і довічна Вам, дорогий Миколо Павловичу!

Учорашнього пізнього вечора, дивлячись у дивовижну глибочінь зоряного неба, думав про Миколу Мащенка, який пішов у небеса 2 травня 2013 року. І згадалось, що було в нього два друга вірних – Леонід Биков та Іван Миколайчук...

Тепер вони там можуть створити сузір'я. А може вже і створили...

Сергій Тримбач, голова НСКУ

12 грудня, середа, Синій зал Прем’єрний показ художнього фільму «ТРИМАЙ БІЛЯ СЕРЦЯ»

12 грудня, середа, Червоний зал ДИВІМОСЬ, ХТО ПРИЙШОВ Громадська організація «Сучасне Українське Кіно» (СУК) презентує вечір «Кіносереда – Зимове»

12 грудня, середа, Малий зал «ЦИКЛ ВЕЧОРІВ ІСПАНОМОВНОГО КІНО» Художній фільм «ГАВАНАСТЕЙШН»