f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Афіша Будинку кіно з 11 по 16 квітня

11.04.2016

З 11 по 16 квітня 2016 року у Будинку кіно заплановано низку мистецьких подій.

У понеділок, 11 квітня, у Синій залі відбудеться вечір пам’яті видатного кінорежисера, актора Леоніда Бикова «“Старики”. Дружба протягом життя» і прем’єрний показ документального фільму «Старики. Через 40 років». Вечір веде заслужений артист України Вілорій Пащенко.

У вівторок та середу, 12 і 13 квітня, у Блакитній вітальні відбудеться науково-практична конференція «Режисура екранних мистецтв: сучасний досвід підготовки фахівців», організована Національною спілкою кінематографістів України та Інститутом екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого.

Під час конференції буде розглянуто питання методології режисерської освіти, психологічні аспекти режисерської роботи, традиції та історію формування режисерської школи в Україні, інновації, кращий досвід та практику викладання в режисерських майстернях, а також відбудеться дискусія «Вимоги до рівня режисерської освіти. Суспільні виклики та стандарти».

У вівторок, 12 квітня, у Синій залі посольство Аргентини в України представить фільм Марсело Піньейро «Метод» (Аргентина, Іспанія, Італія, 2005). Компанія проводить співбесіду із кількома кандидатами. В одній кімнаті зібрано найуспішніших і найкваліфікованіших, з яких має лишитися один. Героям доводиться проходити тести і практичні ігри, після яких вони дізнаються чимало про себе та оточуючих.

У середу, 13 квітня, у Червоній залі в рамках проекту «Мистецькі фільми в Будинку кіно» Алік Шпилюк представляє фільм Роя Андерссона «Сидів голуб на гілці, міркуючи про буття» (Швеція, Німеччина, Норвегія, Франція, 2014) – філософську комедію про комівояжерів, які під час подорожі потрапляють у різні ситуації, що показують красу і крихкість нашого світу, велич одних і дріб’язковість інших моментів у житті. Стрічку було відзначено поважними нагородами, з-поміж яких «Золотий лев» Венеційського МКФ і премія Європейської кіноакадемії «За кращу комедію року».

У четвер, 14 квітня, у Синій залі відбудеться прем’єрний показ документального фільму «Щоденник до запитання» (реж. Григорій Амнуель і Світлана Баженова, Росія, Латвія, 2015) – історії зіткнення простої людини із державною системою, заснованої на щоденникових записах репресованого 1941-го року латиша Артура Страдіньша, які той вів під час десятилітнього ув’язнення у Вятлазі. Стрічку представлятиме режисер і продюсер Григорій Амнуель.

У п’ятницю, 15 квітня, у Синій залі кіноритики салютуватимуть ювілею видатного українського кінорежисера Романа Балаяна. У програмі вечора виступи кінокритиків Людмили Лемешевої та Сергія Тримбача, показ документального фільму «Роман Балаян» (реж. Олександр Столяров, 2011) та художньої стрічки Романа Балаяна «Ніч світла» (Україна, Росія, 2004). За її сюжетом викладач школи-інтернату Олексій закохується у практикантку Ліку, що приїхала для вивчення розвитку інтимних стосунків у дітей. У фільмі зіграли Андрій Кузічев, Алєксєй Панін, Ольга Голіца, Володимир Гостюхін, Ольга Сутулова, Ірина Купченко.

У суботу, 16 квітня, у Червоній залі в рамках репертуарної рубрики «Родинний кінозал» відбудеться показ анімаційного фільму Піта Доктера «Головоломка» (США, 2015), володаря премій «Оскар», «Золотий глобус» і BAFTA найкращому анімаційному фільму. Дівчинка Райлі, як і всі інші люди, керується емоціями. Вони мешкають у штаб-квартирі в самому центрі її мозку. Аж ось в житті родини Райлі стаються кардинальні зміни і емоціям потрібно діяти негайно.

Запрошення на покази у Будинку кіно можна отримати у творчому відділі НСКУ (каб. № 208).

Більше інформації про події Будинку кіно тут>>>.

Власна інформація НСКУ