f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Пам’яті Людмили Донець

27.03.2016

З великим запізненням дізнався про смерть (на 81-му році життя) Людмили Семенівни Донець (21.12.1935, Харків – 12.02.2016, Москва).

Блискучий кінокритик, редактор, публіцист.

1958 року закінчила філологічний факультет Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка, а 1968-го – кінознавчий факультет ВДІКу.

Працювала на Одеській кіностудії, член сценарно-редакційної колегії (1968–1974), редактор  фільмів «Море нашої надії», «Довгі проводи» (співпраця з Кірою Муратовою), «За  твою долю», «Кожний день життя», «Ринг», «Рейс перший, рейс останній».

З 1974 року жила і працювала у Москві, в редакції журналу «Искусство кино» – редактором, завідувачкою відділу публіцистики, а з 1993-го очолювала відділ неігрового кіно і кіно країн СНД.

В останні роки життя вела замкнутий спосіб життя. Померла у трагічній самотині.

Автор сотень статей і рецензій, в тому числі і на фільми українських режисерів. Її перу належать дві книги – «Слово о кино!» (М., 2000), «Вспоминая кинематограф» (2005).

Людмила Донець була красивою жінкою, яскравою особистістю з непростим характером. Я знав її багато років і завжди захоплювався її літературним даром, умінням публіцистично вигострювати проблематику аналізованих кінофільмів, прозирати життя крізь призму екрана.

Вічна пам’ять Вам, дорога людино!

Сергій Тримбач, голова НСКУ

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали: червоний, синій, білий

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда офісних приміщень.