f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Пішов із життя Анатолій Авдієвський

25.03.2016

Із глибоким сумом сповіщаємо про те, що 24 березня 2016 року помер народний артист України, хоровий диригент, композитор, педагог, генеральний директор – художній керівник Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки, голова Національної всеукраїнської музичної спілки Анатолій Авдієвський.

Анатолій Тимофійович Авдієвський народився 16 серпня 1933 року.

У 1958 році закінчив Одеську державну консерваторію імені Антоніни Нежданової.

Він був засновником, художнім керівником і головним диригентом Поліського ансамблю пісні і танцю «Льонок» (1958–1963), викладав хорове диригування у Житомирському музичному училищі, був художнім керівником і головним диригентом Черкаського українського народного хору (1963–1966).

Від 1966 року працював художнім керівником і головним диригентом Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки.

У творчому доробку Анатолія Авдієвського як хормейстера-композитора понад 100 оригінальних авторських творів, обробок пісень народів світу, аранжувань духовних композицій, творів українських композиторів для народного хору, зокрема: «Привітальна-хороводна», «Не громи в степах гудуть», «Над широким Дніпром»; обробки українських народних пісень «Колискова», «Павочка ходить», «Чуєш, брате мій», «Думи мої», «Діброва зелена», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Взяв би я бандуру» та інші.

За ініціативи Анатолія Авдієвського, на базі Музичного товариства було створено Всеукраїнську музичну спілку, яка за заслуги у створенні й розвитку традицій української культури отримала статус «Національної».

Висловлюємо наші найщиріші співчуття рідним і близьким, друзям і колегам небіжчика.

Церемонія прощання із Анатолієм Авдієвським відбудеться у понеділок, 28 березня, з 10.00 до 12.00 у фойє Великої зали Національної музичної академії України імені Петра Чайковського (вул. Городецького, 1–3/11).

Панахиду буде проведено 28 березня, о 13.00 у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва (бульвар Тараса Шевченка, 20).

Власна інформація НСКУ