f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Сергій Тримбач про Фейсбук-реакції на пленум Правління НСКУ

18.03.2016

Опісля останнього пленуму Правління НСКУ, який відбувся 16 березня 2016 року, у Фейсбуці було виставлено фото із зали засідання (зроблене, до речі, одним із його учасників), з очевидним акцентом на віковому цензі учасників зібрання.

Це викликало зливу іронічних, ба навіть гнівних відгуків, сенс яких надто очевидний: стара, архаїчна організація, збір пенсіонерів і т.п.

Голова НСКУ Сергій Тримбач так відгукнувся на цю «літературну подію»:

– Не буду коментувати усі ці глузливі відгуки (декому аж «страшно» стало). Помічаючи в інших совітськість, варто й про себе подумати. Бо куди вже совітськіше: «Не читал (не знаю), но мнение имею».

Цим фото тиснули в вас одну із клавіш – ви і забренчали. Виходячи із загального уявлення про спілки як «породження сталінських часів». Хто би тільки сказав, чому на початку 60-х ЦК КПРС так опиралось створенню нашої Спілки? Може, передчували, що вона зіграє помітну роль у руйнації СРСР на рубежі 80–90-х?

Я як ніхто інший знаю вади нинішньої Спілки, і не тільки кінематографістів. Одна з них – низька активність молодих. От же одна із наших молодих членкинь висловлює підозру, що, мовляв, «секретне зібрання», «нас не покликали».

Варто зайти на сайт Спілки – там є вся інформація. Як, до речі, і про всі засідання Секретаріату і пленуми Правління (і про цей так само), ніяких таємниць, нічого підкилимного. (До речі, сайт Спілки багато хто називає кращим на сьогодні вітчизняним кіносайтом, завдяки 30-літньому Сергію Васильєву).

І про вік. Він не роком народження визначається. Серед 30-літніх є вже такі «старички» із тьмяними очима. Якщо воротар добре захищає свої ворота – мені нецікаво, якого він віку. От коли «метеликів» починає ловити, тоді ми кричимо: «На мило!» lovemodels.ch

Повторюю, не збираюсь захищати Спілку (правда, недосконала організація) – ну поглузували, побачивши лисини. Зайдіть для початку на той-таки сайт НСКУ і подивіться, що і як. Спілка буде жити доти, поки в ній є життя.

А скептикам скажу одне тільки насамкінець: а вас не тривожить, що громадянське суспільство в Україні, попри революційні вибухи, виглядає доволі слабко? Ну, хай творчі спілки не такі як треба, то створіть кращі, ефективніші, впливовіші громади, і тоді уся архаїка стане очевидною, зникне сама собою.

Тільки не прогавте момент, коли й самі в тій архаїці опинитесь. Може бути. Історія суспільства річ непередбачувана.

Власна інформація НСКУ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.