f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Сергій Тримбач про Фейсбук-реакції на пленум Правління НСКУ

18.03.2016

Опісля останнього пленуму Правління НСКУ, який відбувся 16 березня 2016 року, у Фейсбуці було виставлено фото із зали засідання (зроблене, до речі, одним із його учасників), з очевидним акцентом на віковому цензі учасників зібрання.

Це викликало зливу іронічних, ба навіть гнівних відгуків, сенс яких надто очевидний: стара, архаїчна організація, збір пенсіонерів і т.п.

Голова НСКУ Сергій Тримбач так відгукнувся на цю «літературну подію»:

– Не буду коментувати усі ці глузливі відгуки (декому аж «страшно» стало). Помічаючи в інших совітськість, варто й про себе подумати. Бо куди вже совітськіше: «Не читал (не знаю), но мнение имею».

Цим фото тиснули в вас одну із клавіш – ви і забренчали. Виходячи із загального уявлення про спілки як «породження сталінських часів». Хто би тільки сказав, чому на початку 60-х ЦК КПРС так опиралось створенню нашої Спілки? Може, передчували, що вона зіграє помітну роль у руйнації СРСР на рубежі 80–90-х?

Я як ніхто інший знаю вади нинішньої Спілки, і не тільки кінематографістів. Одна з них – низька активність молодих. От же одна із наших молодих членкинь висловлює підозру, що, мовляв, «секретне зібрання», «нас не покликали».

Варто зайти на сайт Спілки – там є вся інформація. Як, до речі, і про всі засідання Секретаріату і пленуми Правління (і про цей так само), ніяких таємниць, нічого підкилимного. (До речі, сайт Спілки багато хто називає кращим на сьогодні вітчизняним кіносайтом, завдяки 30-літньому Сергію Васильєву).

І про вік. Він не роком народження визначається. Серед 30-літніх є вже такі «старички» із тьмяними очима. Якщо воротар добре захищає свої ворота – мені нецікаво, якого він віку. От коли «метеликів» починає ловити, тоді ми кричимо: «На мило!» lovemodels.ch

Повторюю, не збираюсь захищати Спілку (правда, недосконала організація) – ну поглузували, побачивши лисини. Зайдіть для початку на той-таки сайт НСКУ і подивіться, що і як. Спілка буде жити доти, поки в ній є життя.

А скептикам скажу одне тільки насамкінець: а вас не тривожить, що громадянське суспільство в Україні, попри революційні вибухи, виглядає доволі слабко? Ну, хай творчі спілки не такі як треба, то створіть кращі, ефективніші, впливовіші громади, і тоді уся архаїка стане очевидною, зникне сама собою.

Тільки не прогавте момент, коли й самі в тій архаїці опинитесь. Може бути. Історія суспільства річ непередбачувана.

Власна інформація НСКУ