f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Відкритий лист на підтримку проекту закону №3081-д «Про державну підтримку кінематографії в України»

02.02.2016

Голові Верховної ради України
Головам депутатських груп та фракцій
Народним депутатам України

Шановні Народні депутати України!

Маючи нагоду, засвідчуємо Вам свою повагу й хочемо подякувати за вашу позицію та вклад в підтримку кінематографії в Україні. Ухваливши 28 січня 2016 року проект Закону України 3081-д «Про державну підтримку кінематографії в України» в першому читанні, Верховна Рада України зробила вагомий крок на шляху до побудови незалежної і економічно стійкої вітчизняної кінематографії. Тим самим створивши передумови до ефективного захисту інформаційного простору України та формування власного культурного середовища.

Кіно – це не просто розвага і не окремі мистецькі твори. Кіно здатне бути інтелектуально-місткою індустрією, що забезпечує створення кваліфікованих робочих місць (як в самій галузі так і в суміжних: театр, музика, література, художнє мистецтво, освіта, сфери фінансових послуг, харчування, готельний бізнес, виробництво обладнання й інвентарю тощо). Кіно – це наповнення державного та місцевих бюджетів. Екранні історії про нашу країну здатні створити соціальний оптимізм; власний культурний простір; імідж України за кордоном.  

Саме завдяки зазначеному законопроекту буде створена можливість для розкриття й реалізації потенціалу кінематографії. Консолідація усіх сил Парламенту задля  ухвалення проекту Закону України 3081-д «Про державну підтримку кінематографії в України» у другому читанні та в цілому сьогодні потрібна нашій країні.

Просимо вас, шановні народні депутати, об’єднати свої зусилля при подальшій роботі над законопроектом та голосуванні за нього, щоб новий, сучасний рівень кінематографії в Україні став реальністю у найближчі часи.

З повагою,
Державне агентство України з питань кіно
Національна спілка кінематографістів України
StarLightMedia
FILM.UA Group
Star Media
Pro TV
Одеська кіностудія
Група «1+1 Медіа»