f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Віват, Ніна Антонова!

16.01.2016

15 січня 2016 року в Будинку кіно відбувся вечір актриси Ніни Антонової та режисера Анатолія Буковського «Згадую з ніжністю...»

Сергій Тримбач, голова НСКУ

Незабутній вечір – відгуки тих, хто побував минулої п’ятниці у Синій залі Будинку кіно, у тому мене стверджують. Анатолій Буковський до свого 90-ліття не дожив. Ювілей і у Ніни Василівни, хоча цифра у неї багато скромніша. Вона й почала з фрази «10 літ тому ми стояли тут разом з Анатолієм Сергійовичем. Тепер я одна».

І пішли спогади – дуже короткі, дуже ємкі й зворушливі. Підкріплені так само короткими епізодами з фільмів, фотографіями, дібраними і змонтованими сином ювілярів, кінорежисером Сергієм Буковським. Він, до речі, нині знімає фільм про матір, і його знімальна група працювала й на вечорі.

Потім Ніна Василівна віддала мікрофон своїм друзям і шанувальникам. Актори Лариса Кадочникова, Лідія Чащина, Михайло Ігнатов, Тетяна Цимбал, режисери Олег Фіалко, Володимир Оселедчик, Едуард Парі (в його телесеріалі «Маестро» Ніна Антонова зіграла бабуську, що лагодить взуття у майстерні часів Перебудови – короткі епізоди засвідчили: актриса перебуває просто у блискучій формі!), Юрій Терещенко говорили як про актрису, так і про Анатолія Буковського та їх сина Сергія. Говорили з непідробною любов’ю і гумором.

Лідія Чащина, зокрема, закликала актрис обов’язково одружуватись на режисерах – бо ж інакше лотерея, інакше жодної упевненості в тому, що тебе зніматимуть. «Ось як Ніна, як Лариса Кадочникова, у якої був геніальний чоловік Юрій Іллєнко...» – напівжартома-напівсерйозно завершила вона свій спіч.

Ніна Антонова спробувала пояснити, що виходила заміж за Анатолія Буковського, який ще й режисером не був, так, початківець з туманним майбутнім. Я додав, що й Лариса Кадочникова віддавалася заміж за молодого оператора, а не щось таке вже велике і визначене в часі і просторі. Словом, така собі мінідискусія відбулась – про те, як зорі акторські складаються. Не за генералів кінематографічних треба заміж виходити, а ліпити-творити «генералів» і «маршалів» з «лейтенантів».

А режисер Давид Черкаський оповів епізод, пов’язаний з перебуванням 1986 року на кінематографічному з’їзді. Якось вони надибали гурт німців. Анатолій Буковський, фронтовик, учасник війни слухав їх слухав, а потім як загукав: «Хенде хох!»...

А в фіналі екран – через вдало змонтовані фрагменти телесеріалів за участі ювілярки – продемонстрував: і знімається вона багато, і у формі чудовій. От се, власне, й визначало веселий, піднесений настрій учасників вечора. Бо ж не тільки про минуле, а й сьогоднішнє та завтрашнє кіно йшла мова.

Прекрасний ювілей, прекрасний вечір! Многії ще і преблагії літа Вам, дорога Ніно Василівно!

Сергій Тримбач

18 грудня, вівторок, Малий зал Вечір до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

18 грудня, вівторок, Синій зал ЦИКЛ ВЕЧОРІВ «КІНО ПРО КІНО» Документальний фільм «ЗАГАЛЬНИЙ ЗШИТОК»

19 грудня, середа, Червоний зал ВЕЧІР З НАГОДИ 90-РІЧЧЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ КІНОСТУДІЇ ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА