f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Сергій Тримбач: «Україну міняють прості люди»

09.01.2016

Голова НСКУ, кінокритик Сергій Тримбач, постійний автор газети «День», взяв участь у новорічній анкеті видання. Подаємо його відповіді.

Чим вам найбільше запам’ятався 2015-й рік? Які події року, що минає, змінили Україну і світ?

Основні події пов’язані з наближенням Третьої світової війни. На чолі кількох країн стоять люди, які – важко позбутися цього враження – готові ввергнути світ у вселенську катастрофу. Яка, власне, може стати останньою. Не доведи, Господь! Віри в так званих «лідерів націй» все менше. Мабуть, там, нагорі, кисню малувато, от воно з мізками таке й відбувається.

Україну міняють прості люди. На політичному Олімпі здебільшого інші – надто вже «складні», «кручені». В сфері кіно, екранних медіа в цілому найбільше порадувала згуртованість, розуміння того, що треба консолідуватись, виявляти корпоративну солідарність – бо ж інакше капець. Нині на кону законопроект про державну підтримку кінематографа, який багато що може змінити. Хоча будь-які переміни так важко відбуваються…

Чим 2015 рік для вас особисто був особливим?

Працею. У відділі кінознавства академічного Інституту мистецтвознавства, фольклористики і етнології закінчили і подали до друку том «Історії українського кіно», далі буде. А от написану мною ще кілька літ тому історію вітчизняного кінематографа (багато ілюстровану, вибудувану на конкретних історіях – фільмів і їх авторів) так і не видано: грошей катма.

Національна спілка кінематографістів витримала всі удари! Молодці ті, хто працює в НСКУ, в Будинку кіно. Сподобалася чесна й предметна розмова на грудневому пленумі правління Спілки – щодо проблем кіноосвіти, за участі представників профільних міністерств. Проблем тьма-тьмуща, а без їх розв’язання майбутнє кіно виглядатиме присмерково.

Кого вважаєте героєм і антигероєм року?

Цей герой колективний – наша політична еліта. Виглядає ганебно, та ще й не соромиться показувати своє личко – періодично вибігаючи у телевізійний «двір», аби потупцювати один одного оперетковими предметами.

2016-го наше видання відзначає 20-річчя свого існування. Ви і «День»: ваша історія.

Я все частіше заглиблююсь в історію – передусім свого роду. Бо ж народ складають родини кожного з нас. Відтак започаткував «Мем-сторії» (вдячний «Дневі» за підтримку ідеї), де прагну історію велику подавати крізь призму історії родинної.

Так хочеться, аби всі українські родини стали щасливішими і здоровішими у 2016 році. І Боже, одверни війну – всеукраїнську і вселенську. Усе ж Людство, цей химеричний оркестр націй, витворило стільки див і мистецьких шедеврів, що заслуговує на повагу і збереження. Попри наявність у ньому монстрів і дикунів. От би вигадав хто наступного року ген, який би блокував їх появу в майбутньому.

За матеріалами газети «День»

21 лютого, четвер, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ КІНОРЕЖИСЕРА СЕРГІЯ ЛОСЄВА

22 лютого, п’ятниця, Синій зал Документальний фільм "Кенгір. Сорок днів свободи"

23 лютого, субота, Синій зал ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З НАГОДИ 65-ЛІТТЯ ОЛЕКСАНДРА СПАРИНСЬКОГО