f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Легендарній кіностудії «Київнаукфільм» минає 75 літ

01.01.2016

Легендарній кіностудії «Київнаукфільм» (нині Національна кінематека України) 1 січня 2016 року минає 75 літ від дня заснування (у 1941 році).

Щиро вітаю усіх, хто причетний до творення слави студії, про кого сьогодні мали б сказати керівники держави. Не скажуть, бо й не відають, бо сьогодні наука і, відповідно, наукове кіно у нас виглядають чимось малосерйозним.

Тим часом упродовж 1960–1980-х років «Київнаукфільм» був лідером (без найменших перебільшень) світового наукового кіно.

Важливо розуміти: той вихід Київської кіностудії на чільні позиції у світовій ієрархії неігрового кіно пояснюється загальною ситуацією в суспільстві 1960–1970-х років. Виріс освітній, інтелектуальний рівень масового глядача, у сфері наукових знань посилився інтерес до гуманітарної проблематики, зокрема до резервів людської психіки.

Не випадково у творчості безсумнівного лідера студії Фелікса Соболєва (на фото) домінують три змістових плани: йдеться про екранне розкриття форм і способів передання інформації, і не тільки у середовищі людей (фільми «Мова тварин» та «Чи думають тварини?»), механізмів витворення і засвоєння нової інформації, при задіянні доти невідомих можливостей людського організму («Сім кроків за горизонт», «Дерзайте, ви талановиті!», «Коли зникають бар’єри»), форм збереження і відтворення пам’яті, або механізмів функціонування культури («Біля джерел людства»). За цілковитої серйозності порушених проблем фільми зроблено у напрочуд артистичній, захоплюючій формі. Не дивно, що публіка (масова аудиторія!) сприймала їх з великим інтересом...

(Далі буде)

Голова НСКУ Сергій Тримбач

7-9 листопада, четвер-субота, Червоний зал «Сучасна анімація - досягнення, проблеми, перспективи»

10 листопада, неділя, Синій зал Світова флешмоб-прем’єра документального фільму «Я-Мобер» (Реж. А. Дем’яненко, Д. Томашпольський)

11 листопада, понеділок, Синій зал ЗІРКИ СВІТОВОГО КІНО: «Графиня із Гонконґу» (реж. Ч. Чаплін)