f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Клуб «Стратеги про стратегію» відкрився в Будинку кіно

17.11.2013

12 листопада в Будинку кіно відбулося перше засідання клубу Сергія Тримбача «Стратеги про стратегію». Гостем клубу став письменник, дипломат, мислитель, один із найпомітніших літераторів та громадських діячів покоління 1960-х Юрій Щербак. 

 
Юрій Щербак презентував два своїх найновіших романи – «Час смертохристів: Міражі 2077 року» та «Час Великої Гри. Фантоми 2079 року» – і також прочитав лекцію про розстановку сил на сучасній політичній мапі світу й можливі зміни в майбутньому. На його думку, США залишатиметься світовим лідером щонайменше до 2025 року – наразі Америці складає відчутну конкуренцію Китай і в майбутньому його позиції посилюватимуться.

Пан Щербак відзначив зростання націоналізму – етнічного, політичного і ресурсного – як одну з головних тенденцій сучасного світу.

А щодо майбутнього України, виокремив три сценарії: песимістичний, за яким авторитаризм правлячої партії переростає в диктатуру білоруського зразка під контролем Росії; оптимістичний – через 2-4 роки, після демократичних виборів, країна чітко визначає шлях євроінтеграції й починає сповідувати європейські цінності; невизначений – існування всередині країни взаємовиключних явищ (свобода–несвобода, проукраїнські–антиукраїнські рухи), які породжують стагнацію. 

Наступне засідання клубу заплановане на грудень. 

 

НСКУ

21 лютого, четвер, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ КІНОРЕЖИСЕРА СЕРГІЯ ЛОСЄВА

22 лютого, п’ятниця, Синій зал Документальний фільм "Кенгір. Сорок днів свободи"

23 лютого, субота, Синій зал ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З НАГОДИ 65-ЛІТТЯ ОЛЕКСАНДРА СПАРИНСЬКОГО