f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Афіша Будинку кіно з 30 листопада по 5 грудня

30.11.2015

Протягом тижня з 30 листопада по 5 грудня 2015 року у Будинку кіно заплановано низку мистецьких подій.

У понеділок, 30 листопада, у Синій залі відбудеться вечір пам’яті з нагоди 125-річчя корифея українського кіно Арнольда Кордюма. У програмі вечора: фрагменти з фільмів «Джальма», «Останній порт», спогади, виступи відомих діячів культури.

У середу, 2 грудня, у Червоній залі в рамках проекту «Фільми-призери міжнародних кінофестивалів» відбудеться показ драми Беннета Міллера «Мисливець на лисиць». Стрічка, заснована на реальних подіях, оповідає про ексцентричного тренера, що готує борців до Олімпійських ігор, використовуючи для того жорсткі психологічні методи і поступово підкорюючи собі талановитого спортсмена. «Мисливець на лисиць» отримав приз за найкращу режисуру Каннського МКФ і 5 номінацій на премію «Оскар».

Три заходи заплановано у Будинку кіно у четвер, 3 грудня.

У Червоній залі відбудеться прем’єрний показ документально-ігрового фільму Тараса Химича «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії. 1918-1919». Фільм присвячено подіям після завершення Першої світової війни, коли після розпаду Австро-Угорської імперії розпочалася війна між українцями та поляками за спірне питання земель Східної Галичини та Волині.

У Синій залі в рамках «Літературної вітальні» відбудеться презентація книги члена НСКУ Андрія Топачевського «З Божого саду: Рослини і тварини у святому письмі» (Київ: Видавництво «Веселка», 2014, 279 с.), яку було відзначено щорічною премією Президента України «Українська книжка року» у номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління».

У Блакитній вітальні в рамках Акторської майстерні «Поетична мозаїка» відбудеться вечір «Кришталеві краплі поезії». У програмі: пісні, вірші, презентація книги заслуженої артистки України Тамари Полторжицької «Нотатки Джульєтти». Вечір веде заслужена артистка України Лідія Чащина.

У п’ятницю, 4 грудня, у Синій залі до 75-річчя від дня народження народного артиста України Леся Сердюка відбудеться показ драми Юрія Іллєнка «Солом’яні дзвони». За головну роль у фільмі Лесь Сердюк був нагороджений призом 26-го МКФ у Карлових Варах. Своїми спогадами про народного артиста України ділитимуться Людмила Єфіменко, Ніна Матвієнко, Наталія Сумська, Пилип Іллєнко, Віктор Демерташ.

У суботу, 5 грудня, у Червоній залі у рамках проекту Аліка Шпилюка «Мистецькі фільми в Будинку кіно» відбудеться показ стрічки Джорджа Міллера «Шалений Макс: Дорога люті», що її було визнано фільмом року за версією Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI.

Запрошення на покази у Будинку кіно можна отримати у творчому відділі НСКУ (каб. № 208).

Більше інформації про події Будинку кіно тут>>>.

Власна інформація НСКУ