f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Сергій Тримбач про відкриття кінотеатру «Жовтень»

19.10.2015

18 жовтня 2015 року у Києві відбулося урочисте відкриття реконструйованого кінотеатру «Жовтень», що постраждав після минулорічного підпалу. Українські кінематографісти взяли участь в урочистостях з нагоди повернення кінотеатру, що – на відміну від багатьох інших – плекав сучасне українське кіно і завжди знаходив для нього екранний час. Голова Національної спілки кінематографістів України прокоментував подію.

Відкриття оновленого, реконструйованого, опісля минулорічної пожежі, кінотеатру «Жовтень» стало приємним сюрпризом. Вочевидь мало хто вірив у те, що це відбудеться у такий короткий термін. Звісно, допомогли майбутні жовтневі вибори, звісно, директор кінотеатру Людмила Горделадзе не тільки умілий, а й напрочуд енергетично заряджений менедженер. Та все ж – дивина.

Спасибі будівельникам, усім, хто сприяв відбудові. Меру Віталію Кличкові, звичайно, без нього усе це було би відкладено на кілька років. Хоча його охорона й підпсувала свято відкриття тим, що примусила сотні людей дожидатись під дверима, допоки мер оглядатиме, у супроводі телекамер, кінобудову. Щось подібне було і недавно в кінотеатрі «Україна», на 50-річчі фільму «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова. Як же ота челядь береже тіла начальства од контакту з людьми....

Одначе менше з тим. Кінотеатр повертається до життя, і це головне. Храм кіно, відтак ми мали таке собі Храмове свято. Я вітаю усіх, хто любить кіно, вітаю Людмилу Горделадзе і її команду – те, що вони пережили упродовж року, гідне найбільшої поваги і подяки.

Знімаю капелюха і кидаю його вгору. УРА!

Сергій Тримбач

12 грудня, середа, Синій зал Прем’єрний показ художнього фільму «ТРИМАЙ БІЛЯ СЕРЦЯ»

12 грудня, середа, Червоний зал ДИВІМОСЬ, ХТО ПРИЙШОВ Громадська організація «Сучасне Українське Кіно» (СУК) презентує вечір «Кіносереда – Зимове»

12 грудня, середа, Малий зал «ЦИКЛ ВЕЧОРІВ ІСПАНОМОВНОГО КІНО» Художній фільм «ГАВАНАСТЕЙШН»