f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Сергій Тримбач взяв участь в обговоренні законопроекту щодо організацій колективного управління

08.10.2015

7 жовтня 2015 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, на якому було розглянуто проект Закону про внесення змін до Закону України «Про авторське право і суміжні права» (щодо діяльності організацій колективного управління).

Законопроект за №2943 було зареєстровано 21 травня 2015 року. Його ініціювали народні депутати Злата Огнєвіч, Сергій Скуратовський і Андрій Лозовий, а доповідала народний депутат, вона ж співачка Злата Огнєвіч.

В обговоренні взяв участь голова НСКУ Сергій Тримбач, який піддав законопроект нищівній критиці. Два основні контраргументи: за умови прийняття законопроекту відбувається 1) монополізація на ринку, карт-бланш отримує одна із організацій колективного управління, іншим доведеться просто зникнути; 2) автори втрачають будь-який вплив на формування ОКУ (організацій колективного управління) і перетворюються на «рабів системи», яким, до того ж, перепадатимуть «крихти з панського столу».

Філософія тут не нова, зазначив Сергій Тримбач, та сама, що незрідка торжествує в українських «верхах»: великий капітал мусить правити бал, всім іншим належить принишкнути і знати своє місце.

Не менш гострої критики законопроект зазнав і в інших виступах, в тому числі такої ж критичної думки притримується заступник голови Комітету Іван Кириленко. У підсумку законопроект було відправлено на доопрацювання.

У порядку денному був ще й проект Закону про колективне управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав (реєстр. № 2265а від 03 липня 2015 року), ініційований народним депутатом Євгеном Рибчинським. Одначе його не обговорювали за відсутності ініціатора законопроекту. На думку Сергія Тримбача, цей документ має приблизно ті ж самі вади і його слід категорично опротестовувати.

Власна інформація НСКУ