f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

НСКУ запросила Олега Сенцова до лав Спілки

24.09.2015

23 вересня 2015 року відбулося чергове засідання Секретаріату Правління НСКУ, на якому було прийнято рішення запросити Олега Сенцова до лав Спілки.

Пропозицію прийняти в НСКУ українського режисера, ув’язненого російською владою за сфабрикованими звинуваченнями, висловила організаційний секретар Правління НСКУ Олена Парфенюк під час обговорення діяльності Спілки в інформаційній сфері. Зокрема, йшлося про збір підписів українських кінематографістів під листом Європейської кіноакадемії з вимогами негайно і беззастережно звільнити Олега Сенцова, а також інші акції – у тому числі інформаційні, – організовані Спілкою на його підтримку.

Було вирішено, що секретар Правління НСКУ Володимир Тихий напише Олегу Сенцову листа із відповідною пропозицією, а також передасть запрошення через двоюрідну сестру режисера Наталію Каплан.

Нагадаємо, що Спілка розпочала боротьбу за свободу Олега Сенцова щойно стало відомо про його затримання у Криму у травні 2014 року.

13 травня 2014 року НСКУ звернулася із запитом до ФСБ Росії в Сімферополі у зв’язку з повідомленнями про затримання українського режисера Олега Сенцова.

21 травня 2014 року кінематографісти пікетували посольство РФ із протестом проти його арешту.

28 травня 2014 року українські кінематографісти, представники Автомайдану та інші небайдужі громадяни під стінами Адміністрації Президента в Києві виступили з відозвою до чинної української влади з вимогою докласти усіх можливих зусиль і заходів із якнайшвидшого звільнення Олега Сенцова.

19 червня 2014 року із закликом вжити заходів щодо визволення з російського полону громадянина Олега Сенцова до президента України Петра Порошенка від імені українських кінематографістів звернувся голова Спілки Сергій Тримбач.

28 червня 2014 року Сергій Тримбач закликав російську владу звільнити Олега Сенцова зі сцени Московського міжнародного кінофестивалю під час церемонії закриття фестивалю.

25 серпня 2015 року, у день виголошення цинічного вироку Олегу Сенцову російським судом, українські кінематографісти взяли участь у мітингу «Свободу Олегу Сенцову і Олександру Кольченку!» перед посольством Російської Федерації в Україні.

Власна інформація НСКУ