f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Хроніка урочистих подій

12.09.2015

Упродовж останнього тижня, з 7 по 11 вересня 2015 року, відбувся ряд заходів з нагоди Дня українського кіно, Дня народження Олександра Довженка та 50-ліття фільму «Тіні забутих предків».

Запоріжжя

До ювілейних свят щодо півстоліття з моменту прем’єри картини Сергія Параджанова підключився і фестиваль «Запорізька сінерама», який ось уже 17 років проводиться в кіноконцертному залі імені Олександра Довженка. В рамках фестивальних акцій 7 вересня відбувся показ «Тіней...» та зустріч з виконавицею ролі Марічки народною артисткою України Ларисою Кадочниковою, кінокритиком, головою НСКУ Сергієм Тримбачем та генеральним директором Національної кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка Олесем Янчуком.

А до показу відбулися запис програми для обласного Запорозького радіо, за участі Лариси Кадочникової та Сергія Тримбача і півторагодинна прес-конференція, під час якої Лариса Кадочникова, Сергій Тримбач і Олесь Янчук докладно відповіли на запитання журналістів. Їх особливо цікавив нинішній стан українського кіно. Участь в прес-конфренції взяла і директор кіноконцертного залу Людмила Зеленюк.

9 вересня, так само у Запоріжжі, в рамках «Запорізької сінерами» була показана нова вітчизняна стрічка «Політ золотої мушки» і відбулася зустріч з режисером фільму Іваном Кравчишиним.

Чернігівська область, м. Сосниця

10 вересня, на день народження Олександра Довженка за довголітньою традицією представницька делегація українських кінематографістів виїздила до Сосниці, на батьківщину Олександра Довженка.

У складі делегації, яку очолював голова НСКУ Сергій Тримбач, були перший заступник голови Державного агентства України з питань кіно Андрій Ящишин, кінооператор, голова Контрольно-ревізійної комісії НСКУ Юрій Гармаш, секретарі Правління Спілки Олена Парфенюк, Сергій Борденюк, Алік Шпилюк, актори Світлана Князєва, Алла Сергійко, Юрій Рудченко, Михайло Ігнатов, кінорежисер Іван Кравчишин, кінокритики, кінознавці Лариса і Ольга Брюховецькі, Людмила Новикова, Роман Росляк, кінооператор Микола Гончаренко, композитор Володимир Губа, режисер і кінознавець Сергій Марченко, організатори кіновиробництва Єлизавета Плесконос і Владислав Таранюк... Разом з ними до Сосниці приїхав і племінник Олександра Довженка, доктор медичних наук Тарас Дудко, який мешкає у Москві.

Відбувся святковий мітинг на території Сосницького літературно-меморіального музею Олександра Довженка, на якому виступили керівники області та району, а також Сергій Тримбач, Андрій Ящишин і Тарас Дудко. Голова НСКУ, зокрема, наголосив на тому, що духовним посланням Довженка є заклик до українців стати нарешті нацією, самими собою, а не розчинятися у новітніх утвореннях.Пам'ятник Олександру Довженкові


Сергій Тримбач і Тарас Дудко


Юрій Гармаш


Сергій Борденюк

Потому свято продовжилося. У музеї було розміщено кілька цікавих виставок (старовинних речей «З бабусиної скрині», фотовиставка «Зупинена мить», «Квіти – Довженку», роботи майстрів Сосниччини), а Чернігівський академічний народний хор подарував учасником дійства великий концерт (на фото).

Потому в кінотеатрі імені Довженка відбулася зустріч з кінематографістами та показ фільму «Політ золотої мушки», вступне слово до якого сказав режисер стрічки Іван Кравчишин. Вів зустріч Сергій Тримбач, який, зокрема, щиро подякував директорові Довженкового музею Любові Наконечній та її колегам за велику й плідну роботу по збереженню пам’яті про митця.

Київ

Так само традиційним було відзначення Дня українського кіно та Дня народження Олександра Довженка на кіностудії, що має ймення видатного кінорежисера. Воно відбулося 11 вересня.

Спершу біля Довженкового погруддя слово мали генеральний директор кіностудії Олесь Янчук, голова Держкіно України Пилип Іллєнко, радник Президента України Юрій Богуцький (він оприлюднив президентський Указ щодо присудження Мирославу Слабошпицькому і Валентину Васяновичу Державної премії України імені Олександра Довженка), голова НСКУ Сергій Тримбач.

Потому відбувся молебен біля каплиці за упокій померлих творців фільму «Тіні забутих предків».

Учасники свята ознайомились з виставкою, на якій було представлено костюми та інші аксесуари знімального процесу «Тіней...». Показали і документальну стрічку про відзначення 50-літнього ювілею фільму в Карпатах і Києві, зняту Олесем Янчуком.

Власна інформація НСКУ