f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Інформація щодо роботи Українського Оскарівського комітету

09.09.2015

Оскільки останнім часом від імені деяких представників Асоціації продюсерів України стали поширювати публічні заяви, що містять відверту дезінформацію, Національна спілка кінематографістів України інформує щодо роботи Українського Оскарівського комітету.

Український Оскарівський комітет (УОК) було сформовано з членів Громадської ради, які за результатами голосування у травні 2015 року посіли перші п’ятнадцять позицій рейтингу і погодилися увійти до його складу.

23 червня 2015 року у Державному агентстві України з питань кіно відбулася нарада щодо формування УОК за участі голови Держкіно Пилипа Іллєнка, голови Національної спілки кінематографістів України (НСКУ) Сергія Тримбача і генерального директора Асоціації продюсерів України (АПУ), що до того опікувалася висуненням українських кандидатів на премію «Оскар», Дениса Маслікова.

На цій нараді з’ясувалося, що фактично протягом року Асоціацією продюсерів не було зроблено жодного кроку, аби подолати кризу легітимності, що виникла внаслідок минулорічного скандалу із висуненням на премію «Оскар» і публічного виходу чотирьох з дев’яти членів тодішнього Українського Оскарівського комітету з його складу. АПУ ще на початку березня 2015 року вийшла з переговорів із НСКУ щодо підписання Меморандуму про спільні дії щодо реформ УОК. Більше того, стало відомо, що правління Асоціації продюсерів останнього разу взагалі збиралося у лютому 2014 року, це півтора роки тому, тобто організація не є діючим об’єднанням членів.

У свою чергу голова НСКУ Сергій Тримбач ознайомив із принципами і процедурою формування Українського Оскарівського комітету, розробленими Спілкою кінематографістів, а також представив новий склад УОК.

За результатами обговорення Пилип Іллєнко підтримав ініціативу Спілки кінематографістів з переформатування діяльності Українського Оскарівського комітету і формування його нового складу і підготував відповідного листа від Державного агентства України з питань кіно до Американської академії кінематографічних мистецтв і наук.

Пізніша пропозиція Асоціації продюсерів щодо підписання меморандуму між АПУ і НСКУ (який би зафіксував визнання нових реалій і разом з тим визначав Асоціацію продюсерів діючим суб’єктом оскарівського процесу), висловлена членом АПУ Дмитром Колесниковим під час зустрічі із Сергієм Тримбачем і Пилипом Іллєнком наприкінці липня 2015 року, не була підтримана більшістю членів Ініціативної групи НСКУ з переформатування діяльності Українського Оскарівського комітету.

Наприкінці червня 2015 року документи, необхідні для затвердження нового складу УОК, було спрямовано до Американської кіноакадемії.

На початку липня 2015 року Американська кіноакадемія повідомила, що українську заявку буде розглянуто Виконавчим комітетом у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою» на його наступному засіданні. Відтоді у липні та серпні 2015 року Виконавчий комітет ще не збирався.

Тільки-но Виконавчий комітет Академії офіційно затвердить новий склад Українського Оскарівського комітету, одразу буде оголошено приймання фільмів для номінування від України на «Оскар», організовано їх перегляд і процедуру голосування, аби Україна подала фільм-номінант у визначені Американською кіноакадемією терміни.

Разом із тим, хочемо зазначити, що публічні заяви про те, що у випадку приєднання АПУ до організації діяльності нового Українського Оскарівського комітету можна буде якнайшвидше затвердити його склад у Американській кіноакадемії, тим більше – отримати від неї дозвіл номінувати фільм від України після завершення визначеного терміну, нічим не підкріплено. Ці публічні заяви – запізніла імітація активності з боку окремих членів Асоціації продюсерів України, не більше.

Власна інформація НСКУ