f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

НСКУ закликає звільнити Олега Сенцова

23.08.2015

25 серпня 2015 року російський Північно-Кавказький окружний військовий суд оголосить вирок українському кінорежисеру Олегу Сенцову, звинуваченому у тероризмі.

Прокурор вимагає засудити Олега Сенцова на 23 роки позбавлення волі.

Під час судового процесу ключовий свідок обвинувачення Геннадій Афанасьєв відмовився від свідчень проти Олега Сенцова, повідомивши, що давав їх під тиском.

18 серпня 2015 року Європейська кіноакадемія звернулася до російської влади із закликом звільнити українського кінорежисера Олега Сенцова.

У листі, адресованому президенту Росії Владіміру Путіну, голові Державної Думи Сєрґєю Наришкіну, керівнику ФСБ Алєксандру Бортнікову, міністру внутрішніх справ Владіміру Колокольцеву та генеральному прокурору Юрію Чайці, вона висловила такі вимоги:

  • забезпечити безпеку Олегу Сенцову;
  • зняти звинувачення через недостатність доказів;
  • негайно і беззастережно звільнити затриманих;
  • забезпечити повну реабілітацію затриманих;
  • ініціювати повне, оперативне і неупереджене розслідування свавільного затримання ФСБ Олега Сенцова, також його слів про застосування до нього тортур і притягнення винних до відповідальності.

Голова Спілки Сергій Тримбач і Секретаріат Правління НСКУ приєдналися до вимог Європейської кіноакадемії.

Закликаємо українських кінематографістів, що вирішили підписати листа Європейської кіноакадемії, повідомити ваші ім’я та кінопрофесію на адресу delokino@gmail.com.

Станом на 23 серпня 2015 року листа підписали українські члени Європейської кіноакадемії Алік Шпилюк, Роман Балаян, Мирослав Слабошпицький, Валентин Васянович, Олена Фетісова, Олена Слабошпицька, Ія Мислицька, Кирило Шувалов, Олена Гресь, а також режисер і продюсер Олена Єршова.

Нагадаємо, що 13 травня 2014 року НСКУ звернулася із запитом до ФСБ Росії в Сімферополі у зв’язку з повідомленнями про затримання українського режисера Олега Сенцова.

21 травня 2014 року кінематографісти пікетували посольство РФ із протестом проти арешту українського кінорежисера Олега Сенцова.

28 травня 2014 року українські кінематографісти, представники Автомайдану та інші небайдужі громадяни під стінами Адміністрації Президента в Києві виступили з відозвою до чинної української влади з вимогою докласти усіх можливих зусиль і заходів із якнайшвидшого звільнення Олега Сенцова.

19 червня 2014 року із закликом вжити заходів щодо визволення з російського полону громадянина Олега Сенцова до президента України Петра Порошенка від імені українських кінематографістів звернувся голова Спілки Сергій Тримбач.

28 червня 2014 року Сергій Тримбач закликав російську владу звільнити Олега Сенцова зі сцени Московського міжнародного кінофестивалю під час церемонії закриття фестивалю.

Власна інформація НСКУ